Szklany taras widokowy nad przepaścią

0
1407
Szklany punkt widokowy ponad 200 metrów nad przepaścią.

Szklany taras widokowy nad ponad 200-metrową przepaścią jednych zachwyca, innych… przeraża.

Szklany punkt obserwacyjny znajduje się w prowincji Guangdong, nad doliną Gulongxia, w południowo-wschodniej części Chin. Ta ekstremalna atrakcja turystyczna cieszy się ogromną popularnością wśród turystów i mieszkańców Chin.

Można odnieść wrażenie, że spaceruje się wśród chmur. To, co wyróżnia ten szklany punkt obserwacyjny, to jego unikalny kształt przypominający rakietę tenisową, dzięki czemu popularnie znany jest jako „duża rakieta” wśród turystów.

Szklana, przezroczysta platforma wisi nad ponad 200-metrową przepaścią. Są tam dwa szklane chodniki, które prowadzą do okrągłego tarasu widokowego, z którego rozciąga się niewiarygodnie piękna panorama, z wodospadami, zielonymi, bujnymi lasami i piękną scenerią zachodu słońca.

Widoki z tarasu są niesamowite, chociaż jasne jest, że nie każdy się nadaje do tego, aby tam pójść. Mi na samą myśl, że miałabym tam wejść drżą kolana. Były sytuacje, że turyści wchodzili, zaczynali płakać i nie chcieli puścić się barierki.

Zdjęcie: YouTube

Czytaj: Do końca 2020 roku Chiny zakażą stosowania toreb plastikowych we wszystkich większych miastach

Taka atrakcja turystyczna jest zdecydowanie dla ludzi o mocnych nerwach.

Eksperci zapewniają, że nie ma się czego bać. Szkło, z którego została wykonana platforma, pomimo że jest przejrzyste to jest bardzo wytrzymałe. Cała konstrukcja wspierana jest trzema stalowymi filarami. Jak informują eksperci, konstrukcja może wytrzymać ciężar równy 20 tonom. Niebiański korytarz ma wysokość 166-piętrowego budynku, ma 368 m długości.

Jednak to nie wszystko, ten szklany punkt obserwacyjny został zaprojektowany w unikalny sposób, ponieważ zostało tam zainstalowanych 450 dysz wodnych i około 2000 lamp elektrycznych na okrągłym moście reagującym na muzykę, co czyni go największym na świecie okrągłym wodospadem muzycznym o łącznym obwodzie 168 metrów.

Po zachodzie słońca światła oświetlają całą konstrukcję, a sztuczny wodospad wydaje się tańczyć w zgodzie z muzyką. To spektakl, który trzeba zobaczyć.

Spacer w takich warunkach na pewno robi wrażenie i jest niezapomnianym przeżyciem. Odważylibyście się tam wejść?

Zdjęcie: Facebook
Zdjęcie: distincttoday.net
Zdjęcie: curtytales.com
Zdjęcie: lifeofguangzhou.com
Zdjęcie: China Travel Guide
Zdjęcie: dailymail.co.uk
Zdjęcie: dailymail.co.uk

Czytaj: ZOBACZCIE NOWY NAJDŁUŻSZY MOST ŚWIATA – LICZY 55 KM!