Szkocka policja stawia na ekologię

0
438

Hyundai Kona Electric to jeden z najlepiej sprzedających się pojazdów elektrycznych (EV) na świecie. Jest stosunkowo niedrogi, ma zasięg do 484 km i ma typ/klasę typu crossover. W związku z tym jest to również jeden z najlepszych wyborów wśród sił policyjnych, szczególnie w Europie.

Grupy zadaniowe policji w Holandii, Szwajcarii i Hiszpanii zakupiły samochody Kona Electrics do wykonywania niektórych zadań służbowych. Teraz możemy również dodać do tej listy szkocką policję.

Szkocka policja, oficjalnie nazywana „Police Scotland”, niedawno zamówiła 180 samochodów Kona Electrics, z których wszystkie będą wyposażone w opcjonalny akumulator 64 kWh. To największe w historii zamówienie na w pełni elektryczną flotę firmy Hyundai.

(Źródło: Hyundai)

Hyundai miał w tym roku niezwykłą liczbę kontraktów na flotę, z ponad 200 zamówieniami na flotę tylko w okresie od marca do sierpnia.

Brak dostaw był wcześniej problemem, który nękał Hyundai Kona Electric przez większość czasu na rynku. Jednak Hyundai rozwiązał już ten problem.

Kiedy samochód Kona Clectric został po raz pierwszy wprowadzony na rynek, miał długą listę oczekujących, a niektóre miejsca musiały czekać 12 miesięcy na otrzymanie zamówień. Problem polegał na tym, że Kona Electric był produkowany w niewielkich ilościach w porównaniu z Teslą Model 3; podaż była ograniczona przez mało ambitne plany.

Hyundai osiągnął obecnie moce produkcyjne, głównie w Europie, do bardziej znaczącego poziomu, który pozwolił mu nadążyć za popytem.

Czytaj: Sprzedaż pojazdów elektrycznych w Europie przebiła nawet najbardziej optymistyczne prognozy

(Źródło: Hyundai)
(Źródło: Hyundai)

Hyundai podkreśla swoje postępy w realizacji zamówienia policji Szkocji:

„Dzięki zdolności firmy Hyundai do szybkiego zaspokojenia zapotrzebowania klientów na pojazdy w pełni elektryczne w ciągu kilku tygodni od złożenia zamówienia, dostawa pierwszych pojazdów Kona Electric do Police Scotland rozpocznie się w tym miesiącu, a pełne zamówienie ma zostać zrealizowane do marca 2021 r.”

Jeśli chodzi o wprowadzenie pojazdów elektrycznych w nadchodzących latach, Police Scotland ma ambitne plany, aby być liderem w Wielkiej Brytanii.

Strategia floty Police Scotland jest bardzo ambitna, a jej celem jest posiadanie pierwszej brytyjskiej floty o ultra niskiej emisji niebieskiego światła do 2030 roku – powiedział Will Kerr, zastępca komendanta policji Szkocji.

(Źródło: Hyundai)

Kerr dodał:

Osiągnięcie celów naszej strategii flotowej znacznie ograniczy emisję dwutlenku węgla, jednocześnie zmniejszając koszty konserwacji i serwisowania. To jeden z wielu kroków, jakie podejmuje organizacja, aby osiągnąć zrównoważoną, elastyczną usługę, która zaspokoi potrzeby naszych współobywateli, a jednocześnie zapewni naszym pracownikom nowoczesną flotę dostosowaną do potrzeb, z której będą mogli korzystać w trakcie ich pracy.

Kona Electric to doskonały pojazd dla policji. Na poniższych zdjęciach widać, jak prezentują się ekologiczne pojazdy policyjne Hyundai Kona Electric w Szwajcarii i Hiszpanii. Podobnie będą wyglądać samochody dla Police Scotland.

(Źródło: Hyundai)
(Źródło: Hyundai)

Czytaj: Dobre wieści! Coraz częściej wybieramy ekologiczne rozwiązania!

johannesfloe.com – Art to remember