Szkockie piekarnie sprzedają spalone bułki. Ludzie je uwielbiają!

0
473
Niektórzy wręcz przepadają za lekko spalonymi potrawami!

Zdjęcia zwęglonych bułek sprzedawanych na targu w Manchesterze stały się popularne w Internecie, niektórzy nazywają je przysmakiem, a inni reklamują je jako niejadalne.

„Bardzo wypalana” bułka najwyraźniej od kilkudziesięciu lat jest podstawą szkockich piekarni. Ma mieć rozgotowaną, czarną skórkę, być pulchne i lekko ciągnące się w środku, i chociaż niektórzy opisują je jako uzależniające, pyszne lub na miejscu, ich zwęglone wnętrze zniechęca wiele osób.

Gorąca debata między dwoma obozami stała się ostatnio popularna w mediach społecznościowych, po tym, jak zdjęcia niektórych mocno wypalonych bułek sprzedawanych na targu w Manchesterze zaczęły krążyć w Internecie.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

„One są przesmaczne. Zawsze kupuję 12 sztuk dla mojego syna i męża, spróbowali jednej i teraz są uzależnieni” – skomentowała zdjęcie jedna z kobiet.

„Nazywają je dobrze wypalonymi bułkami i są naprawdę bardzo smaczne” – napisał ktoś inny.

„Jestem Szkotem i to są dobrze wypalone bułki, wyprzedają się do 8:00 rano, a w domu znikają w kilka chwil” – wtrącił inny fan tych bułek.

Czytaj: „Rzeka rowerów” przejedzie przez Poznań

Źródło: Facebook

Jednak niektórzy ludzie albo nie wyobrażali sobie, aby umieścić przypaloną bułkę w pobliżu ust, albo ostrzegali przed ogólnym niebezpieczeństwem spożywania przypalonego jedzenia, ponieważ podobno jest rakotwórczy.

„Zdecydowanie rakotwórcze. Bądź ostrożny” – napisała jedna osoba. W 2018 roku szkocka agencja ds. standardów żywności ostrzegła konsumentów, aby ograniczyli spożycie mocno wypalonych bułek ze względu na obecność rakotwórczej substancji chemicznej znanej jako akrylamid.

Z drugiej strony, według Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem (International Agency for Research on Cancer – IARC), „akryloamid z przypalonych tostów, przypalonych frytek lub chrupiących ziemniaków raczej nie zwiększy ryzyka zachorowania na raka. Dobrej jakości badania nie wykazały, że akrylamid z żywności powoduje raka u ludzi”.

Źródło: Facebook

Bułki mogą tylko wyglądać nieapetycznie, ale fani wiedzą, że smak z nawiązką to rekompensuje.

Więc proszę bardzo, jeśli kiedykolwiek masz ochotę zrobić chleb lub bułki w domu i przypadkowo zostawisz je w piekarniku, aż spalą się na chrupko, możesz po prostu powiedzieć, że zrobiłeś szkocki przysmak znany jako dobrze wypalone bułki.

Czytaj: Śmiesznie zapakowane bułeczki wyglądają jak kaloryfer na brzuchu