Szop pracz i jelonek, którzy stracili mamy, tworzą słodką przyjaźń

0
226

W 2021 roku Carrie Long, licencjonowana rehabilitantka dzikiej przyrody, otrzymała telefon w sprawie małego szopa pracza, który potrzebował pomocy.

Szop pracz miał trzy tygodnie, został porzucony przez matkę i ledwo przeżył burzę. Long przygarnęła go do siebie i przywróciła mu zdrowie, i nazwała go Jasper. Szop pracz osiągnął dorosłość i mógł swobodnie odejść, ale Jasper nadal trzymał się u jej boku.

Long specjalizuje się w ratowaniu osieroconych jeleni w ramach swojej organizacji non-profit Texas Fawn and Friends. Ponieważ Jasper jest teraz stałą częścią rodziny, towarzyszy jej na zewnątrz i spotyka wiele jelonków znajdujących się obecnie pod opieką organizacji. Jednak ze wszystkich jeleni, które spotkał, jest jeden, z którym nawiązał silną więź: to samica Hope.

„Hope była jelonkiem, którego otrzymałam, i który również stracił matkę” – wyjaśnia Long. „W miarę upływu czasu Hope została wypuszczona, gdy dorosła”. Była szczęśliwa, że mogła być blisko na podwórku, a Jasper mógł się z nią bawić, kiedy wychodził na zewnątrz. „Jasper uwielbia bawić się z psami, ale ma z Hope tyle radości, chyba dlatego, że jest większa niż psy”.

Czytaj: Pies zaprzyjaźnił się z rannym jelonkiem

Long nagrywa słodkie filmiki o ich związku, w których Hope leży na trawie, gdy Jasper ją uściska i lekko przytula. To jasne, że jest w niej zakochany. „Naprawdę jest podekscytowany, kiedy widzi ją na podwórku” — mówi Long.

Czytaj: Koziołki stanęły przed urzędem miasta w Poznaniu

Jasper i Hope to tylko dwa zwierzęta, którym pomogła Long i jej praca w Texas Fawn and Friends. Spodziewa się, że w tym roku będzie się opiekować ponad 100 jelonkami – sierotami, które bez niej prawdopodobnie by nie przeżyły. Więcej informacji o Texas Fawn and Friends znajdziesz na stronie organizacji non-profit.

Texas Fawn and Friends: Strona internetowa | Instagram | Facebook

Carrie Long z Texas Fawn and Friends uratowała małego szopa pracza, który potrzebował jej pomocy. Zaopiekowała się nim i nazwała go Jasper.

W swojej pracy jako licencjonowana rehabilitantka dzikich zwierząt, przyjmuje jelonki, aby pomóc je uratować i pozwolić im rozwijać się na wolności. Jeden z tych jelonków nazywa się Hope.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Jasper spotkał wiele jeleni na terenie Texas Fawn and Friends, ale on i Hope nawiązali specjalną więź.

Zobacz, jak się przytulają w uroczych filmikach poniżej.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

Post udostępniony przez Texas Fawn and Friends (@texasfawnandfriends)