Sztuczki, które ułatwią codzienną pracę w ogrodzie

0
1937

Już za 3 dni przywitamy kalendarzową wiosnę. Wiosna i lato to ulubione pory roku dla osób, które uwielbiają coś robić w ogrodzie. To świetny okres, aby się zrelaksować w ogrodzie, zadbać o niego i uczynić go jeszcze piękniejszym. Dziś podpowiadamy parę trików, jak sobie ułatwić życie w ogrodzie.

Co roku kalendarzowa wiosna zaczyna się 21 marca i jest to termin stały. W tym roku wypada to w czwartek. W ten dzień obchodzony jest także przez uczniów Dzień Wagarowicza. Jednak dziś skupimy się nie na wiośnie, nie na Dniu Wagarowicza, ale na pracy w ogrodzie.

Dla wielu osób nie ma nic lepszego niż relaks we własnym ogrodzie. Każdy z nas prowadzi intensywne życie. Stres pojawia się w codziennych sytuacjach i prędzej czy później pojawia się zmęczenie. W takich chwilach, gdy w końcu się troszkę ociepli, warto udać się do ogródka i coś porobić.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Botanik zamknął w butelce roślinę. Nie przypuszczał, że przez 47 lat nie będzie musiał jej podlewać! – f7dobry.com

W wielu sklepach i marketach można kupić wiele gotowców, można kupić wszystko, co potrzebne. Jednak dla prawdziwego ogrodnika pójście na łatwiznę jest mało satysfakcjonujące. Można wykorzystać niebanalne pomysły. Dziś podpowiadamy kilka ciekawych trików.

1.BIODEGRADOWALNE DONICZKI Z ROLEK PO PAPIERZE

Wystarczy je naciąć, złożyć i gotowe. Po wyrośnięciu roślinki z nasionka można od razu przełożyć ją do ziemi wraz z tą doniczką.

źródło: treehugger.com

2. SADZENIE W SKÓRKACH CYTRUSÓW

Można do tego wykorzystać skórki pomarańczy, mandarynki i cytryny. Po umieszczeniu w glebie z taką naturalną doniczką, roślina stale będzie nawożona.

źródło: pl.pinterest.com

3. SKORUPKI PO JAJKACH JAKO WYSIEWKI

Kolejny sposób na bio-doniczki. Wysianą roślinkę można bez problemu włożyć do ziemi razem ze skorupką. Takiej roślince wapnia zdecydowania nie zabraknie.

źródło: pl.pinterest.com

4. BUTELKA PO MLEKU ALBO WODZIE JAKO KONEWKA

Należy zrobić dziurki w nakrętce i konewka gotowa.

źródło: makezine.com

5. ŁOPATKA Z BUTELKI

Jak widać na poniższym rysunku należy odrysować kształt i ostrożnie wyciąć.

źródło: pl.pinterest.com

6. BUTELKA PO WINIE JAKO SYSTEM NAWADNIAJĄCY

źródło: pl.pinterest.com

Wystarczy zrobić dziurkę w korku, nalać wodę i odwróconą butelkę wsadzić w ziemię przy roślinie. Po takim „zabezpieczeniu” roślinki możesz spokojnie jechać na wakacje.

7. SODA OCZYSZCZONA DLA POMIDORÓW

źródło: diyhealthremedy.com

Pamiętaj, że pomidory nie będą słodkie, jeśli będą miały zbyt kwaśną ziemię. Wystarczy posypać sodę oczyszczoną wokół krzaczków. Zneutralizuje ona ph gleby, a pomidorki staną się słodsze.

8. UPRAWA PIONOWA

Jeżeli nie masz za dużo miejsca w ogrodzie możesz wypróbować uprawę pionową, np. w rurze. Gdy roślinki Ci urosną, efekt będzie bardzo ładny. Takie sadzenie pozwoli Ci zaoszczędzić wiele miejsca, a roślin i tak będzie dużo w ogrodzie.

źródło: autoinsurance4.me

9. PODWYŻSZONE GRZĄDKI NA PALETACH

Przygotowanie takich grządek jest proste i bardzo praktyczne.

źródło:theimmagine.eu

Koniecznie odwiedź naszą stronę f7city.pl