Szukasz pomysłu na wakacje w Polsce? Udaj się na Festiwal Życia!

0
148

Festiwal Życia to największe i najdłuższe plenerowe święto chrześcijańskie dla młodzieży w Polsce. W tym roku odbędzie się w dniach 3-9 lipca w Kokotku na Śląsku. Tydzień pod namiotami, koncerty, konferencje, warsztaty… Życie, radość, muzyka! Bilety są już w sprzedaży.

Porównywalna do największych festiwali muzycznych – ale w katolickim wydaniu – co roku na początku lipca przyciąga tysiące młodych ludzi z Polski i zagranicy. Ostatnia edycja zebrała wiele pozytywnych recenzji i odbiła się szerokim echem w mediach nie tylko religijnych.

Festiwal organizowany jest w Kokotku, dzielnicy Lublińca na Śląsku, w malowniczej okolicy otoczonej lasem i jeziorem. W programie koncerty największych gwiazd polskiej muzyki, konferencje uznanych prelegentów, ciekawe i różnorodne warsztaty, a także ekstremalny bieg przez wodę, błoto i piasek!

„Jest czas na zabawę, wartościowe rozmowy i poznawanie nowych ludzi. Każdy ma w sercu inne potrzeby: spotkanie z Bogiem, z innymi ludźmi, ale też spędzenia czasu ze sobą. Tego wszystkiego można doświadczyć na Festiwalu Życia. Najbardziej przemawia do mnie to, że widać tu czystą radość na twarzach młodych ludzi” – mówi Natalia Skrzypiec, która doświadczyła festiwalu zarówno jako uczestniczka, wolontariuszka, jak i organizatorka.

Ruszyły zapisy na Festiwal Życia w Kokotku. Dostępne są zarówno pakiety tygodniowe (indywidualne i grupowe), wejściówki jednodniowe i wieczorne oraz – nowość! – bilety weekendowe, które umożliwią udział we wszystkich wydarzeniach od piątku do niedzieli. W sprzedaży są również pakiety i wejściówki rodzinne. Nie warto zwlekać z rejestracją – miesiąc przed rozpoczęciem festiwalu ceny wzrosną.

Bilety i rejestracja na stronie: www.bilety.festiwalzycia.pl.

Festiwal Życia 2023. Co czeka nas w tym roku?

Postacią przewodnią każdej edycji Festiwalu Życia jest wybrana postać biblijna. W tym roku będzie to św. Jan Chrzciciel, którego postawa wskazuje, że to nie on, ale Jezus jest Mesjaszem. Dlatego hasło tegorocznego Festiwalu Życia to: „Jestem”. W obliczu powszechnego kryzysu tożsamości, zwłaszcza wśród ludzi młodych, i radzenia sobie z nierealistycznymi oczekiwaniami innych, historia św. Jana Chrzciciela ma pomóc w znalezieniu odpowiedzi na palące pytania: Kim jestem? Kim nie jestem?

Mocnym punktem programu festiwalu będą wieczorne koncerty. Na scenie: Tribbs, DARIA, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” z kompozytorem i dyrygentem Janem Stokłosą (który zaprezentuje swój autorski repertuar w nowoczesnych aranżacjach) oraz 2Tm2,3 – to ich jedyny koncert w tym roku, zespół zbiera skład specjalnie na Festiwal Życia!

Z kolei na porannych konferencjach uczestnicy wysłuchają m.in. słynnego ewangelisty Marcina Zielińskiego, Moniki Hoffman-Piszory (autorki bloga @monika_i_dzieciaki_cudaki na Instagramie) czy Świętego Monitora (kanał na YouTube prowadzony przez ks. Wojciecha Iwaneckiego oraz ks. Piotra Piekło).

Oprócz tego w programie przewidziano codzienne Msze Święte, nabożeństwa tematyczne, wspólne rozmowy grupowe, całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, dziesiątki propozycji warsztatowych do wyboru oraz czas wolny w Strefie Chillout. A dla odważnych – ekstremalny bieg Festival Runner Race!

Pełny program Festiwalu Życia 2023 znajdziesz TUTAJ.

Zobaczcie, jak było na ubiegłorocznej imprezie: Festiwal Życia w Kokotku 2022 [Official Aftermovie] – YouTube

Wszyscy z Polski i z zagranicy ruszają do Kokotka!

Festiwal Życia zyskał uznanie w Polsce i ma ambicje rozwoju na skalę międzynarodową. W poprzedniej edycji i wydarzeniach towarzyszących wzięli udział uczestnicy z Kanady, Stanów Zjednoczonych, Indii, Kolumbii, Ekwadoru, Belgii i Hiszpanii. Dlatego w tym roku organizatorzy serdecznie zapraszają do Kokotka młodzież polonijną z całego świata.

„Zagraniczni uczestnicy festiwalu wielokrotnie podkreślali w swoich świadectwach, że widok tysięcy bawiących się i modlących się młodych ludzi to wyjątkowo cenne doświadczenie, którego nie mają okazji doświadczyć w miejscu zamieszkania” – podkreśla Szymon Zmarlicki, rzecznik prasowy Festiwalu Życia.

„Festiwal Życia może być świetnym pomysłem na spędzenie lata i dobrą okazją do odwiedzenia rodziny i przyjaciół w Polsce. Zaproś znajomych, przyjedźcie razem do Kokotka i pokażcie skąd jesteście! Marzymy o morzu flag z całego świata na festiwalowym polu!” – zachęcają organizatorzy.

Festiwal Życia w Kokotku – chrześcijański Tomorrowland?

Festiwal Życia organizowany jest od 2018 roku w Kokotku, leśnym nadleśnictwie Lublińca na Śląsku. W pierwszych latach impreza odbywała się pod jednym z największych namiotów w Europie, sprowadzonym z Belgii, a od zeszłego roku festiwal całkowicie stał się imprezą plenerową, gdyż główne wydarzenia przeniosły się na ogromną, kilkudziesięciometrową scenę.

Wcześniej na festiwalowej scenie gościli Golec uOrkiestra, Luxtorpeda, Roksana Węgiel, Kamil Bednarek, Kuba Badach, Arka Noego, TGD. Wystąpienia wygłosili Wojciech Modest Amaro, Jan Mela, Sylwia Jaśkowiec, Tomasz Samołyk, Ania Golędzinowska oraz Monika i Marcin Gomułkowie z bloga Początek Wieczności.

Głównym organizatorem Festiwalu Życia jest ks. Tomasz Maniura, misjonarz i założyciel Duszpasterstwa Młodzieży NINIWA, znany z prowadzenia wypraw rowerowych NINIWA Team (w organizację wydarzenia zaangażowanych jest kilka polskich diecezji i zakonów.) Od 2023 roku Festiwal Życia objęty jest honorowym patronatem Konferencji Episkopatu Polski.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Festiwalu Życia: www.festiwalzycia.pl. Możecie też obserwować Festiwal Życia na FacebookuInstagramieTikToku i YouTube.