Szwajcaria ma najbardziej uroczo puszyste owce na świecie

0
2719

Owce same w sobie ze swoim białym futrem są już uroczymi zwierzętami, ale jedna rasa ze Szwajcarii jest jeszcze bardziej urocza.

Valais Blacknose to owca domowa, która pochodzi z górzystego stanu Valais. Chociaż ich istnienie jest udokumentowane od XV wieku, dopiero w 1962 roku stały się standardową rasą. Obecnie są znane nie tylko ze swojego uroczego wyglądu, ale także ze swojej zwycięskiej osobowości.

Czytaj: Poznajcie owcę, która unikała strzyżenia przez sześć lat, ukrywając się w jaskini

Owce Valais Blacknose stały się dość modne i cieszą się dużym zainteresowaniem. Są to wspaniałe zwierzęta ze względu na przyjazne usposobienie i spokojną naturę. Ale ich wygląd naprawdę je wyróżnia.

Ich charakterystyczne czarne twarze podkreślają białe loki wełny. Oprócz czarnej twarzy mają także czarne uszy, kolana, staw skokowy i kopyta. Na dodatek, zarówno samce, jak i samice mają spiralne rogi.

Hodowane zarówno na mięso, jak i wełnę, wytwarzają rocznie ponad 4 kg wełny na głowę. Ponieważ ich wełna jest wyjątkowo gruba, zwykle jest stosowana do dywanów i filcu. Chociaż od stuleci owce Valais Blacknose można było znaleźć tylko w Szwajcarii, w ostatnich latach zwierzęta te zostały sprowadzone do innych krajów.

W 2014 r. zostały zaimportowane do Wielkiej Brytanii i można je teraz znaleźć w całym kraju. Programy hodowlane są również prowadzone w Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii i Australii z nadzieją na sprowadzenie rasy do tych krajów. W Stanach Zjednoczonych oznacza to jednak krzyżowanie, aby ostatecznie uzyskać możliwie najczystszą rasę, ponieważ przepisy USDA nie zezwalają na import żywych owiec lub europejskich zarodków owiec.

Jeśli nie wybierasz się do Szwajcarii, aby zobaczyć na żywo te urocze owce, przewiń w dół, aby zobaczyć jak cudnie prezentują się Valais Blacknose.

Owce rasy Valais Blacknose to urocza rasa pochodząca ze Szwajcarii.

Ich łagodny temperament sprawia, że są świetnymi zwierzakami.

Czytaj: Podróż kolejką liniową w Szwajcarii będzie niesamowitą przygodą!