Szwajcarski Mini Gun – najmniejszy na świecie działający rewolwer

0
521

Dziś przyjrzymy się bliżej najmniejszemu na świecie działającemu rewolwerowi.

Swiss Mini Gun został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa, ponieważ jest najmniejszym działającym rewolwerem na świecie.

Mierzy 5,5 cm długości, 3,5 cm wysokości i 1 cm szerokości, waży zaledwie 19,8 g.

Tak łatwo można go ukryć, że kraje takie jak Stany Zjednoczone i Wielka Brytania zakazały importu Swiss Mini Gun.

Ale chociaż jego zmniejszony rozmiar może być niezwykły, ta niewielka broń palna ma te same cechy, co normalny rewolwer o podwójnym działaniu. Jego produkcja była możliwa tylko dzięki zastosowaniu technik stosowanych w szwajcarskim przemyśle zegarmistrzowskim i jubilerskim.

Popularny model Swiss Mini Gun ze stali nierdzewnej C1ST jest dostarczany ze stylowym skórzanym uchwytem, 24 wkładami pełnymi i 24 wkładami pustymi oraz zestawem do czyszczenia.

Kabura posiada brelok, który można przypiąć do szlufki, jak akcesorium. Cena podana na stronie Swiss Mini Gun wynosi 6300 franków szwajcarskich (26 843 zł) za eksport zwolniony ze szwajcarskiego podatku VAT.

Czytaj: Posiadanie tylko jednej świnki morskiej w Szwajcarii jest nielegalne

Najmniejszy działający rewolwer na świecie jest również dostępny w specjalnej, 18-karatowej złotej wersji, dostarczanej w luksusowym, zielonym pudełku z drewna klonowego, które zawiera również uchwyt na klucze z 18-karatowego złota, zieloną wyrzutnię rakiet, 48 nabojów, 24 pełne i 24 puste oraz 36 świecące rakiety, po 12 sztuk w kolorze czerwonym, zielonym i białym oraz zestaw do czyszczenia. Są one wykonywane tylko na zamówienie, zgodnie z życzeniem kupującego.

Czytaj: Na autostradzie Krakowa powstanie dodatkowy trzeci pas

Chociaż szwajcarski Mini Gun działa jak normalna broń palna, pojawiło się wiele spekulacji na temat jego siły ognia.

Ponieważ USA i Wielka Brytania zakazały jego importu, krążyły pogłoski, że mały rewolwer może zostać użyty do zabijania lub przynajmniej poważnego ranienia ludzi. Według producenta jest to mało prawdopodobne.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

„Chcielibyśmy przy tej okazji poinformować dziennikarzy, którzy są zainteresowani pisaniem artykułów o naszym produkcie, że moc większości wiatrówek, które są w wielu krajach swobodnie sprzedawane, może przekroczyć ponad 10-krotnie moc naszej amunicji” czytamy na stronie Swiss Mini Gun.

Ekspert balistyczny Steven Howard powiedział kiedyś Business Insider, że najmniejszy na świecie rewolwer może teoretycznie zostać użyty do zabicia kogoś, ale tylko „jeśli twój strzał jest absolutnie doskonały” i trafisz „najcieńszą część czaszki z odległości punktowej i w idealnych warunkach”.