Ta 94-letnia babcia zamienia swoją wioskę w galerię sztuki

0
854
Ta kobieta udowadnia, że wiek to tylko liczba!

W małej czeskiej wiosce Louka jedna kobieta postanowiła upiększać domy swoich sąsiadów.

Anežka Kašpárková jest 94-letnią byłą rolniczką, która na emeryturze podjęła nowe hobby – malowanie. Teraz zamienia swoje rodzinne miasteczko Louka w urocze miejsce i spędza każdą wiosnę i lato zdobiąc ramy okien i drzwi majestatycznymi kwiatami.

Anežka Kašpárková ma hobby związane z dekoracją ścian, które podpatrzyła od innej miejscowej kobiety, która robiła to samo od lat.

Starsza pani używa farb i małego pędzelka, tworzy skomplikowane kwiatowe fototapety inspirowane tradycyjnymi morawskimi (południowymi Czechami) dziełami sztuki.

Pomimo uznania zarówno lokalnego, jak i internetowego, powiedziała, że jej hobby związane z malowaniem domu jest wyłącznie dla przyjemności. „Jestem artystką” – powiedziała czeskim mediom. „Po prostu lubię malowanie ścian i chcę to robić.”

Ulubioną przestrzenią do malowania jest wiejska kaplica, którą corocznie Anežka poprawia, ponieważ roślinność kwitnie i maluje kwiecisty motyw na fasadzie.

Czytaj: 92-letni mężczyzna farbuje włosy żonie w czasie kwarantanny

Wiek to naprawdę tylko liczba, szczególnie jeśli chodzi o wykorzystanie kreatywności. Przewiń w dół, aby zobaczyć tę cudowną starszą artystkę i jej dzieła.

Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
obeclouka.cz
obeclouka.cz

Czytaj: UWAŻAJ NA TE POLSKIE SŁOWA BĘDĄC W CZECHACH. MOGĄ OZNACZAĆ CAŁKIEM CO INNEGO!

Czytaj: Wymienia żarówkę raz na sześć miesięcy i dostaje za to 80 tysięcy