Ta elitarna uczelnia szkoli najdroższe nianie na świecie

0
685
Zdjęcie: Norland College/Facebook

Od ponad 120 lat Norland College jest znana jako najbardziej prestiżowa uczelnia wyższa w Bath szkoląca nianie na świecie, której absolwenci lądują w zamożnych rodzinach i zarabiają ponad 100 000 USD rocznie.

Założona pod koniec XIX wieku przez Emily Ward, która zdała sobie sprawę, że w tym czasie nie było oficjalnego szkolenia w zakresie opieki nad dziećmi, Norland College wkrótce stała się najbardziej znaną szkołą szkoleniową dla niań na Ziemi, z klientami, w tym rodzinami królewskimi i bogatymi parami, szukającymi najlepszych niań na świecie.

I rzeczywiście, nianie wyszkolone w Norland są drogie, a niektórzy absolwenci zarabiają nawet 170 000 USD rocznie. Nawet studenci zgarniają około 40 000 USD pracując podczas elitarnego szkolenia. To ponad cztery razy więcej niż średnia pensja niani w Wielkiej Brytanii, ale jest to nieco uzasadnione unikalnym programem nauczania w Norland.

Oczekuje się, że elitarne nianie będą gotować, szyć nienagannie, a także opiekować się swoimi podopiecznymi, ale to tylko niewielki ułamek tematów, w których nianie Norland trenują podczas czteroletniego pobytu w college’u.

Od uczenia się, jak skutecznie radzić sobie z napadami złości i stosowania taktyk unikania kryzysów, po szkolenia w zakresie samoobrony i poślizgów, a nawet cyberbezpieczeństwo, nianie Norland naprawdę są o wiele lepsze od pozostałych niań na świecie.

Facebook

W niedawnym raporcie Business Insider nianie Norland zostały opisane jako mieszanka Marry Poppins i Jamesa Bonda, choć brzmi to przesadnie, jest to dość dokładny opis.

Oprócz nienagannych manier i umiejętności radzenia sobie z dziećmi, te elitarne nianie szkolą się, aby radzić sobie w najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Facebook

Studiowanie w Norland College nie są dla każdego. Cztery lata nauki to dużo, nie wspominając o tym, że każdy rok kosztuje 20 000 dolarów, co jest droższe niż studia na uniwersytetach w Oxfordzie czy Cambridge.

Jednak perspektywa uzyskania dobrze płatnej pracy po ukończeniu studiów i generowania przyzwoitego dochodu (około 40 000 USD) z pierwszego lub drugiego roku studiów przyciąga wiele kandydatek.

Czytaj: Festiwal Pierogów w Krakowie w tym tygodniu!

Facebook

Aby dostać się do Norland College, trzeba mieć nie tylko pieniądze. Zawsze jest więcej kandydatek niż dostępnych miejsc, więc kandydatki muszą przejść indywidualne rozmowy kwalifikacyjne, podczas których sprawdza się kilka cech – czy dana osoba jest kochająca, życzliwa, uczciwa, kreatywna, odpowiedzialna i zorganizowana.

Bardzo ważne jest również wcześniejsze doświadczenie w opiece nad dziećmi, więc wolontariat w klasie przedszkolnej lub opieka nad dziećmi to dobry początek.

Czytaj: Pięć sekretów wychowania dobrego dziecka ujawnione przez psychologów z Harvardu

Facebook

Pomimo tego, że są najdroższymi nianiami na świecie z dużym marginesem, popyt na nianie Norland znacznie przewyższa podaż.

Do tego stopnia, że uczelnia ma co najmniej sześć miejsc pracy czekających na każdego z jej absolwentów. Podczas gdy większość niań pracuje dla bogatych rodzin w Londynie, popyt pochodzi również spoza Anglii, szczególnie z Chin, Stanów Zjednoczonych i Bliskiego Wschodu.