Ta firma tworzy najmniejsze telewizory na świecie

0
381
Firma elektroniczna TinyCircuits stworzyła najmniejszy telewizor, który ma taki sam rozmiar jak znaczek pocztowy. Zdjęcie: TinyCircuits

TinyCircuits, firma zajmująca się sprzętem specjalizująca się w tworzeniu małych urządzeń elektronicznych, niedawno zaprezentowała najmniejsze na świecie telewizory.

Jeśli chodzi o nowoczesne telewizory, panuje ogólna zgoda, że im większy jest lepszy, ale jedna firma próbuje udowodnić, że może odnieść sukces, idąc pod prąd.

TinyCircuits, firma produkująca sprzęt, która produkuje wszelkiego rodzaju małe urządzenia elektroniczne, stworzyła najmniejsze na świecie telewizory – TinyTV 2 i TinyTV Mini. Chociaż te urządzenia w stylu retro mogą być wielkości znaczków pocztowych, w rzeczywistości działają tak samo jak telewizory o normalnych rozmiarach, wyposażone w pokrętła do regulacji kanałów i głośności, pilot zdalnego sterowania, 8 GB pamięci masowej i łączność z komputerem do przesyłania filmów.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zdjęcie: TinyCircuits

TinyTV 2 ma wyświetlacz o przekątnej 26 mm i znajduje się na przednim głośniku o wymiarach 16 x 9 mm, podczas gdy mniejszy TinyTV Mini ma ekran o przekątnej 15 mm. Pierwszy jest wyposażony w wyświetlacz IPS TFT, a drugi ma jasny wyświetlacz OLED. Oba mają tę samą wewnętrzną pojemność 8 Gb i są dostarczane z serią wstępnie załadowanych filmów, ale można je również podłączyć do komputera przez USB-C w celu przesłania nowych filmów.

Czytaj: Serial „Wielka woda” o powodzi we Wrocławiu hitem Netflixa

Zdjęcie: TinyCircuits

Tiny Circuits oferuje darmowy konwerter wideo, który pomaga użytkownikom przekształcać filmy w pliki, które można odtwarzać na telewizorach TinyTV. Co ciekawe, możesz także przesyłać strumieniowo wideo do TinyTV 2 lub TinyTV Mini z komputera przez USB-C, korzystając z bezpłatnego oprogramowania firmy.

Czytaj: Stary telewizor powodował zanik Internetu w całej wsi

Jeśli chodzi o żywotność baterii, TinyTV 2 ma wewnętrzną baterię, która wystarcza na około 2 godziny odtwarzania wideo, podczas gdy mniejszy mały telewizor ma mniejszą baterię, która wystarcza na około godzinę odtwarzania.

Zdjęcie: TinyCircuits

Dwa małe telewizory znajdują się obecnie w centrum niezwykle udanej kampanii crowdfundingowej na Kickstarterze, która przekroczyła cel 15 000 $, zebrano aż 165 500 $ na 10 dni przed końcem. Zwolennicy mogą zarezerwować swój własny TinyTv 2 lub TinyTV Mini za cenę 49 USD (228 zł) lub 59 USD (275 zł), jeśli zdecydują się na wersję z przezroczystym etui. Mogą również wydać 10 USD (47 zł) na opcjonalny pilot na podczerwień.

Zdjęcie: TinyCircuits

Dlaczego ktokolwiek miałby interesować się najmniejszymi na świecie działającymi telewizorami? Cóż, oprócz atrakcyjności nowości, są najwyraźniej bardzo popularne wśród entuzjastów dioram, którzy chcą, aby ich kreacje wyglądały i były bardziej realistyczne.