Ta iluzja optyczna ujawnia różne zestawy liczb różnym ludziom

0
433

Dobrze wykonana iluzja optyczna rzuci wyzwanie Twojemu mózgowi i oczom. I chociaż widzieliśmy już wiele świetnych iluzji, od czarno-białego wzoru, w którym kryje się kot, po iluzję wykorzystującą „ślepotę na krzywizny” — wciąż jest miejsce na niespodziankę.

Nowa czarno-biała iluzja optyczna została opublikowana na Twitterze, która ujawnia inny zestaw liczb w zależności od osoby. A dokładniej, w zależności od wizji osoby.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

To zaczynamy! Jakie widzisz liczby?

Większość widzów skomentowała zobaczenie „45283” ukrytego w hipnotycznym, wirującym wzorze. I chociaż to nie jest błędne, to też nie jest pełny zestaw.

W rzeczywistości w okrągłej iluzji jest wybite „3452839”, tylko „3” i „9” są mniej widoczne dla niektórych osób. Zjawisko to wynika z wrażliwości na kontrast, który odnosi się do zdolności oka do odróżniania obiektów od tła w różnych sytuacjach, takich jak słabe oświetlenie, mgła i odblaski.

Częstym sposobem pomiaru wrażliwości na kontrast jest na przykład próba odczytywania znaków, gdy bledną one od czerni do coraz jaśniejszych odcieni szarości. Tak więc ktoś, kto ma wysoką czułość na kontrast, prawdopodobnie zobaczy wszystkie liczby, podczas gdy ktoś, kto ma niższą wartość, może zobaczyć tylko „528”, które są najbardziej widocznymi cyframi. Jeśli jednak nie możesz dostrzec żadnych postaci w iluzji, może to wskazywać, że Twój wzrok powinien zostać sprawdzony przez lekarza.

Czytaj: 13 iluzji, które wpuszczają Cię do innego świata

Złudzenie optyczne opublikowane na Twitterze zawiera cyfry w czarno-białym wzorze. Jednak zestaw liczb będzie wyglądał inaczej w zależności od tego, jak wrażliwe są Twoje oczy na jasny i ciemny kontrast.

Czytaj: „Sekret Wielkiej Piramidy” – iluzja optyczna wokół piramidy Luwru.