Ta kaplica została zbudowana z materiału innego niż kamień. Spójrz bliżej, a zdziwisz się

0
690

Jeśli podróżujecie po Europie, obowiązkowo musicie odwiedzić te miejsce.

Podróżując po Europie, zobaczysz zobaczysz jedne z najpiękniejszych budowli, jakie ludzkość kiedykolwiek zbudowała. A jeśli spojrzysz wystarczająco uważnie, zauważysz, że niektóre budynki zostały zbudowane z innego materiału niż kamień.

Zgadza się, te budynki zostały udekorowane i zbudowane prawie całkowicie z ludzkich czaszek i kości. Twórcom udało się zamienić śmierć w arcydzieła architektury.

Czytaj: Najpiękniejsze kościoły na świecie według The Telegraph

1. Kaplica Czaszek w Kudowie-Zdroju

Kaplica Czaszek to zabytek sakralny znajdujący się w Kudowie-Zdroju, w dzielnicy Czermna. Kaplica położona jest w odległości ok. 1 km od centrum Kudowy, w dolinie rzeki Czermnicy.

2. Kaplica Czaszek w Kutnej Horze

W kaplicy znajdują się szczątki 40–70 tys. ofiar epidemii dżumy z połowy XIV w., wojen husyckich w XV w. oraz wojny trzydziestoletniej w XVII w. Czaszki i kości zmarłych posłużyły jako materiał konstrukcyjny dla stworzenia niemal całego wystroju obiektu.

3. Santuario di San Bernardino alle Ossa, Mediolan, Włochy

San Bernardino alle Ossa to kościół w Mediolanie w północnych Włoszech, najbardziej znany z ossuarium, małej bocznej kaplicy ozdobionej licznymi ludzkimi czaszkami i kościami.

Zdjęcie: Wikimedia Commons
Zdjęcie: Wikimedia Commons

4. Capela Dos Ossos (po angielsku: Chapel of Bones), Portugalia

Capela dos Ossos jest jednym z najbardziej znanych zabytków w Évora w Portugalii. Jest to mała wewnętrzna kaplica znajdująca się przy wejściu do kościoła św. Franciszka. Kaplica ma swoją nazwę, ponieważ ściany wewnętrzne są przykryte i ozdobione ludzkimi czaszkami.

5. Eggenburg Charnel, Austria

Pomysłowo ułożone kości 5800 Austriaków.

6. Our Lady of the Conception of the Capuchins w Rzymie, Włochy

Źródło

Czytaj: W NIEMCZECH POWSTAŁ UNIKALNY KOŚCIÓŁ. NOWY SYMBOL MIASTA POING.