Ta linia lotnicza zamieniła obcasy i spódnice na trampki i spodnie

0
298

SkyUp, największa ukraińska tania linia lotnicza, zrezygnowała ze staroświeckich szpilek i spódnic dla stewardess na rzecz spodni i białych butów Nike.

Nazwany SkyUp Champions, nowy strój został zaprojektowany we współpracy z ukraińską marką modową GUDU.

SkyUp Airlines odnowiła mundury stewardes i zrezygnowała z używania spódnic i obcasów, aby zrobić miejsce dla wygodniejszej garderoby. Stewardesy będą teraz nosić nowoczesne, wygodne garnitury i trampki podczas latania i świadczenia usług.

Stewardessy będą również miały możliwość noszenia lekkiego trenczu lub jedwabnej chusteczki – zaprojektowanej tak, aby była wygodna podczas lotu, a także odzwierciedlała zmieniające się normy społeczne dla kobiet.

Makijaż nadal pozostaje obowiązkowy, ale stewardesy mogą wybierać spośród szerokiej gamy fryzur, które można nosić do nowego stroju.

Czytaj: 10 sekretów, których stewardesy nigdy Ci nie powiedzą

„Profesjonalne stewardesy pojawiły się po raz pierwszy prawie 100 lat temu. W tym okresie wiele się zmieniło, a co najważniejsze zmieniły się kobiety” – informuje SkyUp na swoim profilu na Facebooku.

„Transformacja wymaga nowej wizji zawodu i rewolucyjnych zmian. Teraz inicjujemy te zmiany”.

„Czasy się zmieniły, kobiety się zmieniły, więc w przeciwieństwie do klasycznych i konserwatywnych szpilek, czerwonej szminki i muszki pojawił się nowy, bardziej nowoczesny i wygodny wizerunek stewardes” – powiedziała Marianna Grigorash, dyrektor marketingu linii lotniczej SkyUp.

Stroje męskie pozostaną niezmienione.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Kilka innych linii lotniczych porzuciło już elementy swojego ubioru, które wcześniej uważano za standardowe w branży, między innymi:

  • Virgin Atlantic pozwala stewardesom na brak makijażu;
  • Japan Airlines zrezygnowały z obowiązkowych szpilek, dały opcję spodni zamiast ołówkowych spódnic;
  • W Norwegian Air dozwolone są płaskie buty;

Przez dziesięciolecia linie lotnicze wykorzystywały kobiecy wygląd, aby wspomóc swój biznes, często narażając na szwank ich komfort i zdrowie. W związku z tym, że tak wiele linii lotniczych posuwa się naprzód z czasem, w końcu sytuacja się zmienia dla stewardes.

Zdjęcie: Twitter
Zdjęcie: Twitter

Czytaj: Najgorsze lotniska świata, ranking