Ta nowa restauracja wygląda jak zrujnowana rezydencja

0
317

Stwierdzenie, że restauracja „Le Courage” w Sankt Petersburgu w Rosji ma styl vintage, byłoby rażącym niedopowiedzeniem. Wygląda tak, jakby była w stanie poważnego zniszczenia, ale wszystko jest zgodne z projektem, ponieważ miejsce zostało otwarte kilka lat temu.

Le Courage to nowoczesna restauracja o wyjątkowym wyglądzie, położona w nowo wybudowanym kompleksie mieszkaniowym Russian House w Sankt Petersburgu.

Jest stylizowana na XIX-wieczną rezydencję wymagającą poważnej naprawy, z celowo zniszczonymi ścianami, wyszczerbionymi sztukateriami, zabytkowymi meblami i celowo zniszczonymi deskami podłogowymi.

Podczas fazy „remontu” projektanci przy pomocy młotka odłupali właśnie przyklejone do ścian formy sztukatorskie, wypłukali tynk, aby wyglądał, jakby sufit przetrwał więcej niż jeden poważny wyciek wody.

Czytaj: Krakowska restauracja z gwiazdką Michelin!

Na rozpadającym się suficie mamy masywne złote żyrandole ozdobione suszonymi kwiatami i gałązkami laurowymi, a używane meble tylko podkreślają zniszczony wygląd tego miejsca. Drewniane deski podłogowe są zniszczone, podobnie jak krzesła, drzwi i szafki, a na ścianie namalowano logo „Le Courage”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Facebook

Kuchnia restauracji serwuje szereg dań inspirowanych historycznymi potrawami z XVIII-XIX wieku, ale z nowoczesnymi akcentami.

Można znaleźć klasyki, takie jak kapuśniak i pieczeń, a także różnorodne marynaty i przystawki, ale nie ma wątpliwości, że wystrój i atmosfera Le Courage są równie ważne, jeśli nie ważniejsze, jak jedzenie.

Czytaj: 5 najpiękniejszych miast nad kanałem w Europie

Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook