Ta okrężna ścieżka pozwala jeździć wśród drzew 10 metrów nad ziemią

0
510

Aby promować zrównoważoną turystykę i zachęcać ludzi do obcowania z naturą, belgijska organizacja turystyczna o nazwie Visit Limburg już od dłuższego czasu pracuje nad ciekawymi trasami rowerowymi.

Ich pierwszy projekt zatytułowany „Rowerem przez wodę” pojawił się w 2016 roku i jest to ścieżka umożliwiająca odwiedzającym pokonanie ponad 200 metrów przez staw.

O tej ścieżce możecie przeczytać w naszym wcześniejszym artykule: Niesamowita ścieżka rowerowa przez wodę

Ich drugi projekt „Rowerem wśród drzew” – ten, o którym jest ten artykuł – pojawił się w zeszłym roku i od niedawna cieszy się dużym zainteresowaniem miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku na całym świecie.

Więcej informacji: visitlimburg.be

Od kilku lat belgijska organizacja turystyczna Visit Limburg pracuje nad kilkoma ekscytującymi trasami rowerowymi.

Toerisme Limburg / Visit Limburg
 Toerisme Limburg / Visit Limburg

„Cycling through the Trees” („Rowerem wśród drzew”) to ścieżka rowerowa zaprojektowana przez architektów krajobrazu BuroLandschap i De Gregorio & Partners. Ten wyjątkowy szlak to podniesiona o 360 stopni okrężna ścieżka rowerowa, która zabiera odwiedzających do 10 metrów nad ziemią.

Ich najnowszy projekt nosi nazwę „Cycling through the Trees” i pojawił się w 2019 roku.

 Toerisme Limburg / Visit Limburg
Toerisme Limburg / Visit Limburg

„W Pijnven można jeździć na rowerze wśród drzew. Jazda na rowerze przez leśne środowisko to szczególne przeżycie dla zmysłów. Ta ścieżka rowerowa bezpiecznie prowadzi do wyższych światów. Całkiem dosłownie – ponieważ jeździsz na rowerze wokół podwójnego koła na wysokość do 10 metrów między drzewami. Możesz zobaczyć i poczuć piękno natury ”- opisuje projekt Visit Limburg na swojej stronie internetowej.

„Rowerem wśród drzew” to podniesiona o 360 stopni okrężna ścieżka rowerowa.

Visit Limburg

„To nie przypadek, że ścieżka „Rowerem wśród drzew” znajduje się w Bosland. Największy nieprzerwany obszar leśny we Flandrii łączy człowieka i naturę”- mówi Visit Limburg.

„Ta ścieżka rowerowa, podobnie jak „Rowerem po wodzie”, oferuje wyjątkowe doznania rowerowe w harmonii ze środowiskiem naturalnym. Odwiedzający mogą doświadczyć tego naturalnego świata w bardzo szczególny sposób. Stajesz się jednym ciałem z lasem”.

Ścieżka o długości 700 metrów umożliwia rowerzystom jazdę po podwójnym okręgu o średnicy 100 metrów.

Toerisme Limburg / Visit Limburg
Toerisme Limburg / Visit Limburg

Średnio osoba może ukończyć ścieżkę w około 2 minuty.

Toerisme Limburg / Visit Limburg

„Ścieżka stopniowo wznosi się na wysokość 10 metrów, ma 700 metrów długości i 100 metrów średnicy. Kolumny ze stali Corten są rozmieszczone w różnych odstępach 1, 2 i 3 metrów od siebie i symbolizują proste pnie jodeł, dzięki czemu konstrukcja pięknie pasuje do otoczeni”, wyjaśnia organizacja turystyczna.

Dzięki ścieżce rowerzyści mogą się wnieść do 10 metrów nad ziemię.

Toerisme Limburg / Visit Limburg
Visit Limburg
Visit Limburg

Ich trzeci projekt – „Rowerem przez wrzosowiska” – ma zostać otwarty w Parku Narodowym Hoge Kempen na początku 2021 roku. To 321-metrowy most rowerowy. „Kultowy drewniany most będzie miał nie mniej niż 294 metrów długości i stanie się punktem orientacyjnym w okolicy” – opisuje projekt Visit Limburg.

Ścieżka znajduje się w Hechtel-Eksel w Pijnven w lesie Bosland.

Visit Limburg
Toerisme Limburg / Visit Limburg
Toerisme Limburg / Visit Limburg

Czytaj:  Ścieżka rowerowa na dachu w Utrecht

johannesfloe.com – Art to remember