Ta opuszczona autostrada w Pensylwanii jest cała w graffiti

0
1019

Opuszczone miejsca nie kojarzą się z niczym ciekawym. Jednak ta autostrada w Pensylwanii prezentuje się bardzo ciekawie.

Opuszczona część autostrady w Pensylwanii, droga 61 prezentuje się bardzo kolorowo. Każdy, kto na niej postawił stopę, pozostawiał swój ślad na pamiątkę, co finalnie wygląda oryginalnie. Opuszczona autostrada jest cała w graffiti.

Zdjęcie: havecamera__willtravel
Zdjęcie: rennercarime

Autostrada w graffiti znajduje się w Centrali w Pensylwanii, około dwóch i pół godziny na północny zachód od Filadelfii i ma dość kolorową historię. Jednak jej historia zakończyła się wiosną 1962 r. podczas przygotowań do Dnia Pamięci.

Prawie jedna mila drogi 61 jest nieużywana od wczesnych lat 90.

Zdjęcie: lifemomentsllc
Zdjęcie: lifemomentsllc

Urzędnicy miejscy postanowili, że poradzą sobie z nadmiarem śmieci, spalając wszystko przed wielką paradą w Dniu Pamięci. Nie przewidzieli, że płomienie ze spalanych śmieci dosięgną aż węgla pod ziemią i spowodują pożary prowadzące do upadku miasta.

Pożary kopalni w Centrali w Pensylwanii stanowiły realne zagrożenie dla jej integralności strukturalnej.

Czytaj: Mosty dla zwierząt, aby mogły bezpiecznie przekraczać autostradę

Zdjęcie: ajkauf61
Zdjęcie: theironneedle

Ogień powoli rozprzestrzenił się pod miastem. Pożary gasły, a potem znów się powiększały – nic nie powstrzymywało płomieni. Dlatego w połowie lat 80. rząd postanowił przenieść tak wielu mieszkańców, jak to możliwe, i przekazał na ten cel ponad 42 miliony dolarów. Ponad 1000 osób zaakceptowało ofertę, co doprowadziło do wyburzenia 500 budynków.

Zdjęcie: lora_explores
Zdjęcie: whimsystillsphotography

Kiedyś kwitnące miasteczko stało się miastem duchów. Pozostała tylko garstka ludzi, która zdawała sobie sprawę z istnienia niebezpieczeństwa – możliwości pojawienia się ognia w każdym momencie. Od czasu do czasu tylko kilka osób kroczyło po opuszczonej autostradzie. Niektórzy, od 2000 roku zaczęli zostawiać oznaczenia graffiti.

Odcinek autostrady pozostawiono żywiołom.

Zdjęcie: ckbailey97
Zdjęcie: marcellagrinnell

Płonące miasto duchów poznała większa liczba osób po wydaniu filmu „Silent Hill” w 2006 roku. Wraz ze wzrostem popularności, ilość graffiti na opuszczonym odcinku Route 61 również przyspieszyła. Większość autostrady została pokryta grafiką i nazwiskami odwiedzających do roku 2010. Stąd nazwano ją Autostradą Graffiti.

Przez pewien czas ludzie nie byli za bardzo zainteresowani tym obszarem, ale po jakimś czasie niektórzy ciekawi poszukiwacze przygód zainteresowali się opuszczoną autostradą.

Zdjęcie: whiskeyslut_remedies
Zdjęcie: tat_sleevens

Wszyscy, którzy chodzili oglądać opuszczoną autostradę doszli do wniosku, że będzie ona idealnym płótnem na graffiti.

Zdjęcie: anniextraloud
Zdjęcie: sofia_a_goutsiou

Opuszczony teren był nawet inspiracją dla słynnego horroru „Silent Hill”.

Zdjęcie: michaelhowerphotography
Zdjęcie: lilsammiofficial

Po puszczeniu filmu, Centralia zyskała znacznie większą popularność wśród żądnych przygód dusz, które nie zawahały się zostawić swoich oznaczeń graffiti na drodze 61.

Zdjęcie: jacobshultz11
Zdjęcie: shyguyshawn

Większość autostrady została pokryta graffiti do 2010 roku, kiedy to zyskała słynną nazwę Graffiti Highway (Autostrada Graffiti).

Zdjęcie: novusstreetart
Zdjęcie: jherilla91

Czytaj: VELOSTRADA W JAWORZNIE – OTWARTO PIERWSZĄ W POLSCE AUTOSTRADĘ DLA ROWERZYSTÓW