Ta piękna planeta została odkryta przez 17-latka, 3 dni po stażu w NASA

0
626

Ta piękna planeta została odkryta przez 17-latka zaledwie 3 dni po odbyciu stażu w NASA.

Jeśli kiedykolwiek pracowałeś jako stażysta, prawdopodobnie musiałeś wykonywać wszystkie prace, które wszyscy nienawidzili, np. noszenie pudeł pełnych dokumentów lub upewnianie się, że ekspres do kawy nigdy nie jest pusty.

17-letni Wolf Cukier z Nowego Jorku miał zupełnie inne zajęcia podczas stażu. W 2019 roku, zaledwie trzy dni po stażu w Centrum Lotów Kosmicznych NASA Goddard w Greenbelt, nastolatek odkrył zupełnie nową planetę znajdującą się 1300 lat świetlnych od nas. Planeta została nazwana TOI 1338b i ma unikalny pastelowy wygląd, który sprawia, że wygląda jak gigantyczna bańka mydlana unosząca się w kosmosie.

17-letni Wolf Cukier odkrył zupełnie nową planetę zaledwie trzy dni po swoim stażu w NASA.

Źródło: NASA Goddard

W wywiadzie dla CNN Wolf powiedział, że przeglądał dane pod kątem wszystkiego, co ochotnicy oznaczyli jako zaćmienie binarne. „Po około trzech dniach stażu zobaczyłem sygnał z systemu o nazwie TOI 1338b. Na początku myślałem, że to zaćmienie gwiazdy, ale czas był zły. Okazało się, że to planeta – wyjaśnił stażysta.

Planeta okrąża dwie gwiazdy zamiast jednej, co czyni ją okrężną.

Źródło: NASA Goddard
Źródło: NASA Goddard

„Jedna jest o około 10% masywniejsza niż nasze Słońce, a druga jest chłodniejsza, ciemniejsza i ma tylko jedną trzecią masy Słońca” – wyjaśnia NASA Goddard. Nowo odkryta planeta jest prawie 7 razy większa od Ziemi.

Niedawno opublikowano kilka wygenerowanych zdjęć TOI 1388b, które są absolutnie hipnotyzujące. Ludzie natychmiast zakochali się w tej planecie.

Źródło: paintwater_boba

Zdjęcia planety szturmem zdobyły Twitter, gromadząc ponad 1,2 miliona polubień w ciągu zaledwie kilku dni.

Czytaj: Niektóre planety mogą być lepsze dla życia niż Ziemia: badacze odkryli 24 planety nadające się do zamieszkania

Źródło: paintwater_boba
Źródło: paintwater_boba
Źródło: paintwater_boba

Zdjęcia TOI 1388b zostały wykonane przy użyciu bota, ponieważ nie ma dostępnych teleskopów, które mogłyby wyraźnie uchwycić zdjęcia planet tak odległych.

Czytaj: Polski fotograf zachwyca zdjęciami kosmosu!

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org