Ta szklarnia wykonana jest z ponad 4500 słoików z recyklingu

0
831

Axton Burton jest entuzjastą roślin tropikalnych, ale w ich deszczowym, rodzinnym stanie Waszyngton, utrzymanie przy życiu roślin kochających słoneczną pogodę nie jest łatwym zadaniem.

Szukając szklarni dla swoich liściastych przyjaciół i znajdując ograniczone, niedrogie opcje, Axton postanowił zbudować własną, ale z ekologicznym akcentem — szklarnię, która wykonana jest ze szklanych słoików z recyklingu.

Imponująca struktura przypominająca mozaikę, szklarnia składa się z 4516 szklanych słoików, wszystkie przekazane od ludzi z okolicy domu Axtona w Redmond, w stanie Waszyngton.

Większą część szklarni stanowią duże słoiki, takie jak puste pojemniki na dżem i sos do makaronu, a luki pomiędzy nimi wypełniają mniejsze buteleczki po lakierze do paznokci. Kolorowe marmury blokują najmniejsze przestrzenie na ścianach, dodając kolorytu kolekcji okrągłego szkła.

Axton czyści słoiki i usuwa ich etykiety przed przyklejeniem ich do ścian. Budowa szklarni rozpoczęła się w styczniu 2020 roku, a Axton mówi, że „jedyne, co pozostało, to zatkanie mchem między przestrzeniami między słoikami, w których nie mieszczą się buteleczki od lakieru do paznokci”. Ten materiał roślinny pomoże zaizolować szklarnię.

Czytaj: Nowy mural we Wrocławiu jest jednocześnie hotelem dla pszczół

Słoiki z recyklingu sprawiają, że struktura jest zrównoważona, ale nie są jedynym zielonym aspektem tej szklarni. Łapacz deszczu wykonany ze starej beczki po winie przechowuje wodę po częstych opadach deszczu w regionie. Pompy i węże przenoszą następnie wodę deszczową do szklarni, gdzie utrzymuje ona wilgotność wnętrza dzięki codziennemu zaparowywaniu.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Chociaż Axton miał pewną pomoc przy bardziej technicznych elementach konstrukcyjnych, mówi, że większość procesu budowlanego odbywała się metodą prób i błędów.

Niektóre pomiary musiały zostać wykonane ponownie, Axton natrafił na wybój na drodze, jeśli chodzi o wytłumaczenie niewielkiego pochylenia podjazdu, na którym znajduje się szklarnia, ale teraz Axton zaprasza gości do podziwiania prawie ukończonej szklarni. Wielu zwiedzających to osoby, które podarowały słoje na budowę. Cztery osoby skontaktowały się również z Axtonem, chcąc odtworzyć innowacyjny projekt.

Jako zapracowany niezależny właściciel firmy i orędownik opieki zdrowotnej dla osób transpłciowych, Axton nie przyjmuje obecnie żadnych prowizji cieplarnianych, ale dla każdego, kto chce podjąć się tak złożonego, kreatywnego przedsięwzięcia, jak jego, Axton ma jasny komunikat: „Po prostu zrób to.”

Czytaj: Najrzadszy kwiat świata rośnie tylko w dwóch miejscach

Szklarnia wykonana jest z 4516 słoików z recyklingu.
Szklarnia wykonana jest z 4516 słoików z recyklingu.
Szklarnia wykonana jest z 4516 słoików z recyklingu.