Ta torebka w kształcie samolotu kosztuje więcej niż rzeczywisty samolot

0
840

Zaprojektowana przez dyrektora artystycznego mody męskiej Louis Vuitton, Virgila Abloha, jako część tegorocznej kolekcji męskiej, ta torebka w kształcie samolotu stała się ostatnio popularna, ponieważ rzekomo kosztuje więcej niż używany, jednosilnikowy samolot.

Kolekcje Virgila Abloha zawsze dzieliły krytyków i fanów mody, a główną krytyką było to, że przeładowuje swoje kreacje wieloma pomysłami i koncepcjami, a jego najnowsza torebka męska nie jest inna.

Zaprezentowana w styczniu kolekcja męska Louis Vuitton na jesień/zimę 2021 zawierała różnorodne przesadne pomysły, w tym ubrania inspirowane słynną architekturą i popularnymi zabytkami.

Ale to, co przyciągnęło ostatnio uwagę ludzi w Internecie, to torebka w kształcie samolotu z kultowym monogramem Louisa Vuittona i metka z ceną – 39 000 dolarów.

Zdjęcie: Louis Vuitton

Opisywany jako torba „Keepall”, ten niezwykły dodatek wygląda jak miniaturowy komercyjny samolot pasażerski z ogonem w kształcie skrzydeł, a nawet z czterema silnikami z wytłoczonymi logo Louis Vuitton. Podobnie jak większość akcesoriów LV, ma firmowy monogram otynkowany na całej powierzchni, aby wszyscy wiedzieli, z jakiej to firmy.

Zdjęcia torebki samolotu Abloh krążą w Internecie od miesięcy, ale dopiero niedawno stały się popularne na Twitterze po tym, jak jeden użytkownik porównał jej cenę z ceną rzeczywistego samolotu, wycinając reklamę online używanego samolotu Cessna z jednym silnikiem, który w serwisie eBay kosztuje zaledwie 32 300 USD.

Czytaj: Trwają przygotowania do 13. edycji Short Waves Festiwal!

Zdjęcie: Louis Vuitton

„Rzeczywisty samolot można kupić taniej” – napisał użytkownik Twittera Valeska.

Czytaj: W 2026 roku w podróż wyruszy pierwszy na świecie elektryczny samolot pasażerski

Zdjęcie: Louis Vuitton

Nie jest jasne, czy torebka Keepall firmy Louis Vuitton jest tylko modową deklaracją, czy też faktycznie ma jakąś funkcjonalność (można w niej przechowywać różne rzeczy). Wiemy tylko, że motyw samolotu widoczny w wielu pracach z kolekcji Abloh był inspirowany archetypami „turysta kontra purysta”.

„To moja zasada organizacyjna z mojego punktu widzenia, kiedy tworzę różne rzeczy” – powiedział Abloh Vogue w styczniu. „Turysta to ktoś, kto jest chętny do nauki, kto chce zobaczyć Wieżę Eiffla, kiedy przyjedzie do Paryża. Purysta to osoba, która wie wszystko o wszystkim”.

johannesfloe.com – Art to remember