Ta żaba jest tak duża, że ludzie nie wierzą, że jest prawdziwa

0
998

Żaby to prawdopodobnie jedne z najbardziej fascynujących zwierząt na naszej planecie.

Nasi przyjaciele-płazy reprezentują szeroką gamę gatunków, z których każdy ma swoje unikalne cechy i fizjologię.

Podczas gdy niektóre płazy mają przezroczystą skórę lub uderzające kombinacje kolorów, inne są bardziej biegłe we wtapianiu się – to znaczy, dopóki nie staną się sensacją w Internecie. W szczególności jest jedna niesamowita żaba, która obecnie krąży po sieci i ludzie nie do końca wiedzą, co o tym myśleć.

Czytaj: 30 przezabawnych zdjęć fok, które na pewno Cię rozśmieszą

Użytkownik Twittera opublikował zdjęcia „rzadkiego stworzenia” o niemożliwie okrągłym ciele i odpowiednio wyrazistej twarzy. Od tego czasu zdjęcia były przesyłane dalej, polubione i udostępnione tysiące razy, wśród tysiąca internautów. Ale najczęściej ludzie zastanawiali się, co to w ogóle jest.

Wielu spekulowało, że jest to żółw bez skorupy, podczas gdy inni żartują, że jest to ewolucyjny przodek Jabby the Hutt, fikcyjnej postaci z sagi filmowej George’a Lucasa Gwiezdne wojny.

Jednak użytkowniczka Twittera Jodi Rowley, „biolożka zajmująca się ochroną przyrody, mająca obsesję na punkcie żab”, odpowiedziała, kim jest to tajemnicze zwierzę.

Potwierdziła, że bulwiasta istota jest w rzeczywistości gatunkiem żaby znanym jako Blunt-headed Burrowing Frog lub Glyphoglossus molossus. A powód, dla którego jest tak gruba i opuchnięta, jest taki, że w samoobronie napełnia się powietrzem, przez co wydaje się duża i groźna.

Mimo to jest kilka osób, które niedowierzają, kwestionując w ogóle istnienie takiego „stworzenia”. Jednak z szacunkową liczbą 8,7 miliona gatunków roślin i zwierząt na planecie, gdzie tylko niewielką ich część odkryto i zidentyfikowano do tej pory – prawie wszystko jest możliwe.

Czytaj: MPK wystawiło wrocławski autobus na licytację WOŚP

Ta niesamowita żaba jest tak duża, że wprawiła w zakłopotanie cały Twitter! Wiele osób kwestionowało nawet jej istnienie.

Twitter
Twitter

Jednak jedna osoba, biolożka, która fascynuje się żabami, zidentyfikowała żabę jako Glyphoglossus molossus, która nadyma się, gdy czuje się zagrożona.

johannesfloe.com – Art to remember

Twitter
Twitter

@koshin0919: Twitter
Jodi Rowley: Twitter

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org