Tajemnica zniknięcia Iwony Wieczorem przedstawiona w nowym dokumencie Netflixa

0
84
Nowy serial "Sprawa Iwony Wieczorek" już na Netflixie. (zdjęcie: Facebook)

Zniknięcie Iwony Wieczorek, która zaginęła bez śladu po nocy spędzonej z przyjaciółmi w Sopocie w 2010 roku, to jedna z najbardziej kłopotliwych spraw zaginięć w Polsce.

Pytanie, co stało się z absolwentką liceum, wprawia detektywów w zakłopotanie od ponad dziesięciu lat.

Teraz abonenci Netflixa będą mogli poznać sprawę, ponieważ streamingowy gigant wypuścił trzyczęściowy serial, który zagłębia się w nierozwiązane zaginięcie.

Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. 19-latka, wówczas świeżo po ukończeniu szkoły średniej, umówiła się z przyjaciółmi na wyjście do klubu w Sopocie.

W Dream Clubie przy głównej ulicy miasta Bohaterów Monte Cassino, nastolatka miała pokłócić się z przyjaciółmi, a następnie około trzeciej w nocy wyszła sama z klubu.

Wieczorek udała się pieszo do swojego domu w oddalonej o około 4 km dzielnicy Jelitkowo w Gdańsku. Ostatni raz kamera monitoringu zarejestrowała ją niedaleko miejsca zamieszkania o godzinie 4:12, przy jednej z wielu ścieżek prowadzących na plażę ciągnącą się od Sopotu po Gdańsk.

Potem ślad po dziewczynie zniknął, jakby po prostu rozpłynęła się w powietrzu.

CZYTAJ: Johnny znalazł się w TOP 10 najchętniej oglądanych filmów Netflixa w Polsce

Od tego czasu zagadka jej zniknięcia nie daje spokoju wszystkim. Policja i prywatni detektywi badali sprawę pod każdym kątem, ale pomimo ich wysiłków nie doszło do żadnych znaczących przełomów.

Światło reflektorów po kolei padło na różne zainteresowane osoby, od tajemniczego mężczyzny trzymającego ręcznik, który szedł za Iwoną, po jednego z jej towarzyszy tej feralnej nocy, byłego chłopaka, a nawet na kierowcę śmieciarki.

Nowy dokument „Sprawa Iwony Wieczorek” to polska produkcja, która pierwotnie została wyemitowana na platformie Viaplay w czerwcu tego roku. Prawa do serialu nabył wówczas Netflix.

Trzyodcinkowy serial w reżyserii Piotra Banasia jest podsumowaniem 13-letniego śledztwa, które obecnie prowadzi zespół dochodzeniowy krakowskiej prokuratury.

Serial odkrywa szczegóły zaginięcia Iwony Wieczorek oraz śledztwa w tej sprawie poprzez szczere wywiady z dziennikarzami, policją, prywatnymi detektywami, znajomymi i rodziną Wieczorek.

CZYTAJ NA F7.PL – Iga Świątek niezadowolona z tego jak przedstawił ją Netflix

W centrum uwagi staje Iwona Gówczyńska, matka Wieczorek, która opowiada o swoich przeżyciach w trakcie poszukiwań córki.

Seria odkrywa kolejne warstwy śledztwa, odkrywa najważniejsze tropy i najpopularniejsze teorie.

Przyjaciele Iwony, którzy byli z nią tej fatalnej nocy, odmówili wzięcia udziału w filmie dokumentalnym.

Dla tych, którzy przez lata z uwagą śledzili sprawę, „Sprawa Iwony Wieczorek” może nie przynieść żadnych przełomowych odkryć.

Niemniej jednak dalekosiężny wpływ Netflixa gwarantuje, że zagadka wokół Iwony Wieczorek dotrze teraz do odbiorców na całym świecie.

CZYTAJ NA SPORTEN.COM/PL – Linette i Zieliński w deblowym ćwierćfinale