Tajlandia przechwyciła narkotyki o wartości ponad 30 milionów dolarów

0
278
Sprytnie to ukryli.

Władze Tajlandii skonfiskowały 193 kg kryształowej metamfetaminy ukrytej w workach treningowych przeznaczonych do Australii.

Urząd Celny Portu w Bangkoku skonfiskował ponad 193 kg amfetaminy ukrytej w workach treningowych przeznaczonych do Australii. Narkotyki były ukryte w 15 workach treningowych.

W Australii te narkotyki miałyby wartość prawie 30 milionów dolarów.

Urzędnicy, przemawiając na konferencji prasowej, powiedzieli, że tajlandzkie organy celne są podejrzliwe, ponieważ nie ma aż ta dużego zapotrzebowania w Australii na narzędzia do treningu tajskiego boksu.

Jednak władze nie podały szczegółów, kiedy narkotyki zostały skonfiskowane.

Czytaj: Berlińskie metro sprzedaje jadalne bilety z konopi, aby „uspokajać” podróżnych

Tajski celnik rozerwał długie kartonowe pudełko i czerwoną zewnętrzną warstwę bokserskiego worka bokserskiego. W środku znaleziono narkotyki.

Twitter

„Australia zużywa około 11 ton metamfetaminy rocznie i wydaje ponad 11 miliardów dolarów na nielegalne narkotyki, a zakłócenie tego na morzu w krajach takich jak Tajlandia jest fantastyczne i dziękujemy Tajlandii za współpracę” – powiedział Joel Carruthers pełniący obowiązki nadinspektora australijskich sił granicznych.

Produkcja metamfetaminy w złotym trójkącie Azji Południowo-Wschodniej, regionie przygranicznym między Tajlandią, Laosem i Birmą, drastycznie wzrosła w ostatnich latach, informuje biuro ONZ ds. narkotyków i przestępstw.

Śledztwo jest nadal w toku zarówno przez władze tajlandzkie, jak i australijskie.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Twitter

Czytaj: Narkotyki w książkach. Problem sztokholmskiej biblioteki