Tajski Vin Diesel od lat naśladuje swojego hollywoodzkiego idola

0
357

Arthid Duangsri, 38-letni mężczyzna z Chiang Rai w Tajlandii, zasłynął jako „Tajski Vin Diesel”, postać, którą starannie pielęgnuje od prawie dekady.

Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w Chiang Rai, najbardziej wysuniętym na północ największym mieście Tajlandii, i zobaczysz Vin Diesela przejeżdżającego swoim kultowym czarnym muscle carem, wiedz, że miałeś przywilej zobaczyć Tajskiego Vin Diesela na żywo. To prawie tak fajne, jak zobaczenie prawdziwej gwiazdy Hollywood, jak powiedzą ci mieszkańcy Chiang Rai.

38-letni mężczyzna jest prawdopodobnie najbardziej znaną osobą w mieście i zbudował ten rozgłos przez lata, próbując naśladować Diesela i jego postać z „Szybcy i wściekli”, Dominica Toretto, najlepiej jak potrafił.

Zdjęcie: Arthid Duangsri/Facebook

Nazywanie Arthida Duangsri podszywającym się pod Vin Diesela nie oddałoby 38-letniemu mężczyźnie sprawiedliwości. Nie tylko udaje Vin Diesela, gdy wychodzi publicznie lub na specjalnych wydarzeniach, w rzeczywistości żyje jako Tajski Vin Diesel na pełny etat. Patrząc na jego zdjęcia z 2014 roku, zanim przyjaciel powiedział mu, że wygląda jak gwiazda z „Szybcy i wściekli”, nigdy byś go nie rozpoznał.

Zdjęcie: Arthid Duangsri/Facebook

Niegdyś tancerz w miejscowym zespole, Arthid był znacznie chudszy niż dzisiaj, miał długie włosy i wąsy, i naprawdę walczył o to, by czuć się komfortowo we własnej skórze. Wtedy przyjaciel powiedział mu, że gdyby ściął włosy, wyglądałby całkowicie jak Vin Diesel. Postanowił spróbować. Reszta, jak mówią, to historia.

Czytaj: Ratownicy medyczni nie mogą przestać się śmiać podczas nagrywania filmiku (WIDEO)

Zdjęcie: Arthid Duangsri/Facebook

Po ogoleniu głowy Arthid Duangsri zdał sobie sprawę, że tak naprawdę nie może naśladować Dominica Toretto bez pójścia na siłownię. Zaczął ćwiczyć każdego dnia, do tego stopnia, że mógł nosić kultowe obcisłe koszulki, jak Toretto w filmie.

Zdjęcie: Arthid Duangsri/Facebook

Widząc po raz pierwszy jazdę Tajskiego Vin Diesela, można by pomyśleć, że to prawdziwy Dodge Charger, ale w rzeczywistości jest to Toyota Mark II z 1970 roku. Chociaż może nie być wiele warta, ma wartość sentymentalną dla Arthida i jego brata, ponieważ włożyli w to dużo pracy.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zdjęcie: Arthid Duangsri/Facebook

Arthid Duangsri od wielu lat jest znany jako Vin Diesel w swoim rodzinnym mieście Chaing Rai, ale reszta świata dowiedziała się o nim dopiero na początku tego roku, w lutym, kiedy zdjęcie, na którym jeździ swoim samochodem, stało się wirusowe w mediach społecznościowych, zdobywając dziesiątki tysięcy polubień. Ludzie zaczęli pisać, że wygląda jak Vin Diesel, nie wiedząc, że w rzeczywistości był tajskim Vin Dieselem, ale potem więcej zdjęć z nim trafiło do Internetu i ludzie byli zaintrygowani.

Zdjęcie: Arthid Duangsri/Facebook

Mniej więcej miesiąc temu VICE Magazine wypuścił krótki film dokumentalny o znanym już na całym świecie Tajskim Vin Dieselu, w którym opowiada swoją historię i wyjaśnia, jak stara się jak najlepiej naśladować swojego idola, od ubrań po maniery, a nawet jego pozbawioną radości minę za kierownicą.

Czytaj: Poznań: od sierpnia na Łazarzu płatne parkowanie będzie aż do 20:00

Zdjęcie: Arthid Duangsri/Facebook

W pewnym momencie Arthid stał się tak znany w Internecie, że ludzie zaczęli wysyłać jego zdjęcie do prawdziwego Vin Diesela, który w końcu odpowiedział: „Przestańcie mi to wysyłać”, co uznano za zabawne.

Zapytany, co powiedziałby swojemu idolowi, gdyby go kiedykolwiek spotkał, Tajski Vin Diesel odpowiedział: „Kocham Cię!” Uważa, że gwiazda filmowa zmieniła jego życie i uczyniła go samodzielną gwiazdą.