Tak wyglądają tradycyjne stroje ślubne na całym świecie

0
679

Dzisiejsze klasyczne suknie ślubne stały się popularne dopiero w XIX wieku dzięki królowej Wiktorii. Była pierwszą kobietą, która miała białą suknię ślubną. Przed nią kobiety wybierały tradycyjny strój lub sukienkę, która pasowała do panującej mody.

Teraz rzadko można znaleźć suknię ślubną, która nie jest biała. Jednak w niektórych kulturach, zwłaszcza w Azji i Afryce, Panny Młode nadal preferują tradycyjny strój ślubny.

Zebraliśmy zdjęcia panien młodych ubranych w tradycyjne stroje na ich ceremonię ślubną. Wyglądają niesamowicie, prawda?

Japonia

Zdjęcie: Instagram

Na japońskich weselach Panny Młode często podczas ceremonii noszą dwie lub więcej sukienek — białą i czerwoną.

Ghana

Zdjęcie: Instagram

Tradycyjne wesela w Ghanie są bardzo kolorowe. Ich narodowe wzory tkanin różnią się różnymi kolorami i wzorami. Każda rodzina ma swój własny wzór tkaniny.

Rumunia

Zdjęcie: Instagram

Dziś zdecydowana większość młodych osób z Rumunii preferuje wesela w nowoczesnym stylu. Jednak tradycyjne ceremonie nadal można zobaczyć w bardziej odległych obszarach. Chociaż Rumunia nie jest duża, każdy z jej regionów ma swoje własne stroje ślubne.

Lapończycy, Europa Północna

Zdjęcie: Instagram

Lapończycy to rdzenni mieszkańcy Laponii. Ich tradycyjne stroje mogą wiele powiedzieć o ich właścicielach. Na przykład kwadratowe guziki oznaczają, że dana osoba jest zamężna, podczas gdy osoby samotne noszą okrągłe guziki.

Sri Lanka

Zdjęcie: Instagram

Panna Młoda często jest w centrum uwagi w dniu ślubu. Jeśli jednak znajdziesz się na tradycyjnym lankijskim weselu, najprawdopodobniej nie będziesz mógł oderwać wzroku od Pana Młodego.

Indie

Zdjęcie: Instagram

Czerwone lub różowe suknie ślubne są tradycyjnym strojem wybieranym przez Panny Młode w kulturze indyjskiej. W regionach północnych zamężne kobiety tradycyjnie noszą czerwoną kropkę na środku czoła.

Szkocja

Zdjęcie: Instagram

W Szkocji Pan Młody tradycyjnie nosi kilt swojego klanu. Po ceremonii ślubnej Pan Młody zakłada na ramiona Panny Młodej szal ozdobiony kolorami swojego klanu, aby symbolizować jej członkostwo w nowej rodzinie.

Pakistan

Zdjęcie: Instagram

Chociaż Pakistan jest narodem islamskim, jego tradycje mają wiele wspólnego z indyjskimi zwyczajami. Najpopularniejsze z nich to rysowanie misternych wzorów henną na dłoniach Panny Młodej i noszenie czerwonej sukni ślubnej.

Etiopia

Zdjęcie: Instagram

Może Cię to zaskoczyć, ale Etiopia jest jedynym krajem w Afryce, w którym chrześcijaństwo jest oficjalną religią. Większość Etiopczyków należy do Etiopskiego Kościoła Prawosławnego. Dlatego ceremonia ślubna tutaj przypomina te z Grecji czy Rosji.

Indonezja

Zdjęcie: Instagram

Indonezyjskie wesela mogą się znacznie różnić w zależności od wyspy. Z ponad 300 grupami etnicznymi i 6 głównymi religiami, kraj ten jest skrzyżowaniem różnych kultur i cywilizacji.

Czytaj: Rozwiązała ponad 850 małżeństw wśród dzieci!

Zdjęcie: Instagram

Chiny

Zdjęcie: Instagram

Tradycyjne suknie ślubne w Chinach są czerwone. W tym kraju kolor biały symbolizuje czas żałoby i pogrzebów. Po ślubie Pan Młody zdejmuje czerwony welon z głowy Panny Młodej.

Hawaje

Zdjęcie: Instagram

Na tradycyjnych hawajskich weselach Pan Młody ubiera się na biało. Prawie każdy, kto tutaj bierze ślub, włącza girlandy z kwiatów jako część ceremonii ślubnej. A Panny Młode często ozdabiają włosy świeżymi kwiatami.

Malezja

Zdjęcie: Instagram

W Malezji większość ceremonii ślubnych odbywa się w tradycji muzułmańskiej. Panny Młode często wybierają suknię ślubną w odcieniach fioletu lub kremu.

Żydzi jemeńscy

Zdjęcie: Instagram

Większość gmin żydowskich nie ma specjalnych strojów ślubnych. Ale jemeńscy Żydzi są wyjątkiem od tej reguły. Dziewczyny tutaj zazwyczaj biorą ślub ubrane w specjalne stroje, które odziedziczyły po przodkach.

Czytaj: Internauci udostępnili w sieci zdjęcia ślubne swoich babć. Zwróć uwagę na podpisy zdjęć.

Korea Południowa

Zdjęcie: Instagram

Tradycyjne śluby stają się coraz bardziej popularne w Korei Południowej. Zgodnie ze starożytną tradycją Pan Młody powinien nosić żonę wokół stołu na plecach. Symbolizuje to, że Panna Młoda może polegać na swoim mężu.

Zdjęcie: Instagram

W Norwegii powszechne jest noszenie bunad, tradycyjnego norweskiego stroju, na specjalne okazje, takie jak wesela czy chrzciny.

Bali, Indonezja

Zdjęcie: Instagram

Balijskie wesela z pewnością zachwycą Cię swoim bogactwem i przepychem. Tradycyjna odzież ślubna zawiera wiele misternych detali. Ponadto podczas ceremonii zarówno Pan Młody, jak i Panna Młoda zwykle noszą na głowach złote korony.

Nigeria

Zdjęcie: Instagram

Nigeryjskie Panny Młode często wybierają jasne stroje ślubne i noszą Gele, nigeryjskie chustki na głowie. Jednak Panowie Młodzi wyglądają tu nie mniej elegancko niż kobiety.

johannesfloe.com – Art to remember