Tak wyglądałaby Mona Lisa i inne znane osoby z historii, gdyby żyły w dzisiejszych czasach

0
981

Bardzo dobrze wiemy, jak wyglądała większość znanych postaci z historii, głównie dzięki rzeźbom i obrazom.

Każdą epokę charakteryzowały inne stroje, inne cechy, inna moda, a wgląd w przeszłość możemy uzyskać dzięki wielu znaleziskom, np. doskonale zachowanym mumiom, historycznym zapisom czy schowanych przedmiotach osobistych.

Czytaj: Jodhpur – błękitne miasto Indii

Zastanawialiście się kiedyś, jak odnaleźliby się ludzie minionych epok w dzisiejszym świecie? Jak by wyglądali? Na to pytanie spróbowała odpowiedzieć miłośniczka historii, Becca Saladin.

Kobieta stworzyła serię obrazów, które przedstawiają znane postacie dawniej i w dzisiejszych czasach. Warto rzucić okiem, ponieważ prace wyglądają naprawdę interesująco.

Więcej informacji: Instagram

1.Nefertiti

www.instagram.com

„To popiersie Nefertiti (podobno wyrzeźbione za jej życia) słynie z wdzięku i piękna. Nefertiti żyła w latach około 1370–1330 pne. Była egipską królową i żoną Echnatona, egipskiego faraona.”

2. Juliusz Cezar

www.instagram.com

3. Królowa Elżbieta I

www.instagram.com

4. Aleksander Wielki

www.instagram.com

„Przeprowadzono kilka badań dotyczących jego wyglądu i odnotowano, że Aleksander Wielki miał kręcone złote włosy i heterochromię (jedno oko niebieskie i jedno oko brązowe), więc zdecydowanie rzucał się w oczy”.

5. Agrypina Młodsza

www.instagram.com

Agrypina Młodsza miała szalone życie. Była siostrą cesarza Kaligula i matką cesarza Nerona. Gorąco polecam przeczytanie jej historii, jeśli interesuje Cię era Rzymian i ich historia.

6. Jane Austen

www.instagram.com

7. Anna Boleyn

www.instagram.com

8. Maria I Stuart

www.instagram.com

9. Madame De Pompadour

www.instagram.com

„Jeanne Antoinette Poisson, lepiej znana jako Madame de Pompadour. Po raz pierwszy zwróciła uwagę Ludwika XV na balu zamaskowanym w 1745 r. (mówiono, że była ubrana jak domino, a on ubrany jak roślina) i była później jego kochanką aż do 1751 roku. Nawet po tym, jak nie była już kochanką Louisa, była jego zaufaną przyjaciółką, powierniczką i doradczynią, stając się jedną z najpotężniejszych kobiet na francuskim dworze aż do swojej śmierci w 1764 roku.”

10. Elżbieta Bawarska

www.instagram.com

„W ciągu swojego życia Elżbieta (znana jako Sisi) była znana z tego, że jest piękna, inteligentna, buntownicza i namiętna. Zdecydowanie warto wczytać się w jej historię, jeśli interesuje Cię Europa z końca XIX wieku.”

11. Ludwik XIV

www.instagram.com

12. Katarzyna Aragońska

www.instagram.com

„Ten portret Katarzyny Aragońskiej, żony króla Henryka VIII i królowej Anglii z lat 1509-1533, zawsze był moim ulubionym. Jest kilka jej portretów, które znacznie się różnią, więc trudno powiedzieć jak naprawdę wyglądała. Myślę, że ten portret oddaje jej pobożność, łagodność i posłuszeństwo, co udokumentowali historycy ”.

13. Ludwik XV

www.instagram.com

„Ludwik XV jest mniej znany niż jego poprzednik, Ludwik XIV i jego spadkobierca, Ludwik XVI, ale był drugim najdłużej panującym monarchą w historii Francji. Zawsze go znałam dzięki jego słynnym kochankom, Madame De Pompadour i Madame du Barry”.

14. Katarzyna Parr

www.instagram.com

„Była jedyną żoną, która przeżyła króla, który był tyranem w ostatnich latach”.

15. Maria Antonina Austriaczka

www.instagram.com

16. Anastazja Romanowa

www.instagram.com

17. Izabela I Katolicka

www.instagram.com

18. Oktawian August

www.instagram.com

„Cesarz August pra-bratanek Juliusza Cezara) był pierwszym cesarzem Rzymu, kończącym 500 lat republik. Jest niezwykle kontrowersyjną postacią, szczególnie ze względu na sprytny i bezwzględny sposób dojścia do władzy, ale rządził przez czas względnego pokoju w imperium rzymskim”.

19. Abraham Lincoln

www.instagram.com

„Abraham Lincoln był 16. prezydentem Stanów Zjednoczonych od marca 1861 r. do zabójstwa w kwietniu 1865 r. Lincoln poprowadził naród przez amerykańską wojnę domową, jej najkrwawszą wojnę i największy kryzys moralny, konstytucyjny i polityczny. Zachował Unię, zniósł niewolnictwo, wzmocnił rząd federalny i zmodernizował gospodarkę USA”

20. Krystyna duńska

www.instagram.com

„Krystyna duńska, z lewej strony na oryginalnym portrecie Hansa Holbeina, żyła w latach 1521–1590. Krystyna była uważana za możliwą narzeczoną króla Anglii Henryka VIII.”

21. Katarzyna Howard

www.instagram.com

„Katarzyna Howard była królową Anglii tylko przez 16 miesięcy jako piąta żona Henryka VIII. Katarzyna była w rzeczywistości kuzynką drugiej żony Henryka, Anny Boleyn. Kiedy się pobrali, on miał 49 lat, a ona tylko 16 lub 17 lat. Katarzyna została oskarżona o cudzołóstwo i została stracona przez króla, co zakończyło jej krótkie panowanie jako Królowej Anglii ”.

22. Eleonora Toledańska

www.instagram.com

„Eleonora Toledańska była zadziwiającą kobietą. Pochodząca z Toledo w Hiszpanii była Panną Młodą słynnego członka rodziny Medici, Cosimo I de Medici. Jej mąż regularnie konsultował się z nią w kwestiach politycznych”.

23. Madame Du Barry

www.instagram.com

„To Madame du Barry – oficjalna kochanka Ludwika XV po jego pierwszej miłości, śmierci Madame de Pompadour”.

24. Kaligula

www.instagram.com

Cesarz rzymski od 18 marca 37 r.

25. Napoleon

www.instagram.com

26. Benjamin Franklin

www.instagram.com

27. Henryk VIII

www.instagram.com

28. Henryk VII Tudor

www.instagram.com

„Oto Henryk VII, pierwszy monarchą Tudorów. Henryk był ostatnim królem Anglii, który zdobył tron w bitwie po pokonaniu Richarda III w bitwie pod Bosworth Field w 1485 r. Uważany był za jednego z najlepszych angielskich władców”.

29. Mona Lisa

www.instagram.com

30. Grace Kelly

www.instagram.com

„Grace Kelly, amerykańska aktorka filmowa i księżniczka Monako”.

Czytaj: Królowa jest tylko jedna! Która kobieta zyskała tytuł Polki stulecia?