Tak wyglądałby George Washington, gdyby żył dzisiaj

0
533

Foto-realistyczne zdjęcie pokazuje, jak wyglądałby George Washington, gdyby żył dzisiaj.

George Washington był pierwszym prezydentem Stanów Zjednoczonych w latach 1789-1797, ale w przeciwieństwie do współczesnych polityków nie ma jego zdjęć.

Aby udokumentować swoje życie, podczas malowania portretu cierpliwie pozował. Te obrazy – stworzone przez różnych cenionych XVIII-wiecznych artystów – są jedynymi zapisami, które przedstawiają jego podobieństwo.

Chcąc pokazać, jak mógłby wyglądać George Washington, gdyby żył dzisiaj, współczesny artysta cyfrowy George Aquilla Hardy stworzył jego foto-realistyczny obraz.

Zdjęcie: old.reddit.com

Hardy spędził czas na studiowaniu rysów twarzy George Washingtona, a także wyszukiwał w Intrenecie nowoczesne imitacje.

Artysta użył „wielu zdjęć źródłowych ludzi o odpowiednich cechach”. Te odniesienia obejmują takie osoby, jak „Glenn Close, Michael Douglas, woskowe dzieło z Waszyngtonu i Roger Williams”. Następnie użył Photoshopa do cyfrowego renderowania ostatecznego obrazu.

Hardy mówi: „Tak naprawdę jest mieszanką tych ludzi, w odniesieniu do jego obrazów”.

Zatem poza technicznymi umiejętnościami fotografowania i komponowania, badanie i znajdowanie odpowiednich obrazów źródłowych podobnie wyglądających osób jest integralną częścią uzyskania ostatecznego obrazu. Artysta mówi, że są inne postacie historyczne, których chciałby spróbować, na przykład Szekspir.

Dzisiejszy George Washington Hardy’ego wygląda jak prawdziwy człowiek. Nigdy nikt nie zgadłby, że jego twarz jest w rzeczywistości cyfrową mieszanką. Po opublikowaniu portretu na Reddit szybko stał się on bardzo popularny – ku wielkiemu zaskoczeniu skromnego artysty.

„Po pierwsze, dziękuję wszystkim za niesamowite wsparcie i reakcję na ten portret” – napisał. „Jako osoba, która jako dziecko powiedziała: Chcę być artystą”, ta odpowiedź internautów bardzo mnie porusza”.

„Jest wiele rzeczy, które zrobiłbym inaczej z wizerunkiem Georga Washingtona, gdybym wiedział, że spotkam się z tego rodzaju reakcją” – powiedział Hardy.

Utalentowany artysta już rozważa następny portret, a jego praca zachęciła nawet innych do wypróbowania własnych wersji.

Zainspirowani twórczością Hardy’ego, użytkownicy Reddit: eoford  i when-the-fart, obaj używali oprogramowania do zamiany twarzy, aby stworzyć własne współczesne postacie z historii Ameryki.

Eoford stworzył współczesnego Abrahama Lincolna, a when-the-fart stworzył Benjamina Franklina tak, jakby żył dzisiaj. Obaj wyglądają niesamowicie znajomo, a niektórzy użytkownicy Reddit nawet skomentowali, że wizerunek Benjamina Franklina wygląda jak ich dyrektor liceum. Pewien redditor o imieniu Akrob napisał: „Każdy miał kiedyś dyrektora, który tak wyglądał”.

Chociaż wszystkie portrety są imponujące, użytkownik when-the-fart podkreśla, że jego wersja była dość łatwa do wykonania.

„Dla tych, którzy zastanawiali się, jak to zrobiłem, znalazłem przyzwoicie wyglądający obraz i odizolowałem twarz, a następnie użyłem oprogramowania do zamiany twarzy, aby umieścić go na twarzy przypadkowego polityka” – przyznał. „Oprogramowanie zasługuje na największe podziękowania”.

Zobacz poniżej współczesnego George’a Washingtona, Abrahama Lincolna i Benjamina Franklina.

Artysta George Aquilla Hardy użył Photoshopa, aby stworzyć foto-realistyczny obraz George’a Washingtona, tak jakby żył obecnie.

Imponujące przerobione zdjęcie Hardy’ego zainspirowało innych do tworzenia zdjęć innych prezydentów i mężów stanu za pomocą oprogramowania do zamiany twarzy.

„Stworzyłem fotorealistyczny obraz Abrahama Lincolna, gdyby żył w dzisiejszych czasach”.

Zdjęcie: old.reddit.com

„Stworzyłem foto-realistyczne zdjęcie Benjamina Franklina, gdyby żył w teraźniejszości.”

Zdjęcie: old.reddit.com

George Aquilla Hardy: Twitter | Reddit