Tak wyglądałyby gwiazdy, gdyby jeszcze żyły dzisiaj

0
383
Księżna Diana.

Jest wiele sławnych osób, które niespodziewanie odeszły, na długo przed osiągnięciem starości. Nie możesz przestać się zastanawiać, jak wyglądałyby, gdyby dożyły starości?

Z pomocą technologii sztucznej inteligencji fotograf i prawnik Alper Yesiltas stworzył serię As If Nothing Happened (Jak gdyby nic się nie stało), która pozornie przywraca do życia ikony popkultury. Gwiazdy, w tym Heath Ledger, Freddie Mercury i Kurt Cobain, postarzali się w sposób, który wydaje się niezwykle wiarygodny. Wygenerowane portrety wyglądają tak, jakby tym wszystkim osobom niedawno zrobiono zdjęcie.

Czytaj: Artysta tworzy portrety znanych osób z nici

Yesiltas jest podekscytowany możliwościami sztucznej inteligencji. Wierzy, że „wszystko, co można sobie wyobrazić, może być pokazane jako prawdziwe” i zainspirowało go to do eksperymentowania z tym. „Kiedy zacząłem majstrować przy technologii, widziałem, co mogę zrobić i pomyślałem o tym, co sprawiłoby, że byłbym najszczęśliwszy: chciałem ponownie zobaczyć przed sobą osoby, za którymi tęskniłem” – powiedział. I tak narodził się projekt As If Nothing Happened.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Yesiltas używa różnych programów do tworzenia swoich zdjęć, od Remini, wzmacniacza zdjęć AI, po programy do edycji zdjęć, w tym Lightroom i VSCO. Wszystkie te programy tworzą portret, który wydaje mu się „prawdziwy” – tak, jakby dana osoba istniała w prawdziwym świecie. Nie jest to proces łatwy ani szybki. Ale wyniki są fascynujące; a jeśli jesteś fanem, sprawią, że jeszcze bardziej zatęsknisz za tą osobą.

Czytaj: Trwa konkurs na maskotkę Igrzysk Europejskich

Przewiń w dół, aby zobaczyć, kogo Yesiltas przywrócił do życia dzięki serii As If Nothing Happened.

Księżna Diana
Freddie Mercury
John Lennon

Heath Ledger
Jimi Hendrix
Kurt Cobain
Michael Jackson
Bruce Lee
Elvis Presley
Janis Joplin
Tupac Shakur
The Beatles