Tańczące drzewa namorzynowe na wyspie Sumba

0
548
Zdjęcie: Soraya Shinta Dewi/Facebook

Odległa wyspa Sumba w Indonezji słynie z wielu rzeczy, ale przede wszystkim z wyjątkowo ukształtowanych namorzyn, nazywanych „tańczącymi drzewami” ze względu na sposób, w jaki wydają się kołysać na tle zachodzącego słońca.

Spokojna, zachęcająca woda i biała piaszczysta plaża to wszystko, czego można się spodziewać na plaży Walakiri, jednym z najlepszych miejsc turystycznych na wyspie Sumba.

Ale nie po to ludzie gromadzą się w tym małym tropikalnym raju, ponieważ wszystkich można znaleźć również gdzie indziej.

To, co przyciąga ludzi na plażę Walakiri, to dziesiątki wyjątkowych drzew namorzynowych rosnących wzdłuż plaży, z których niektóre mają tak dziwaczne kształty, że prawie wyglądają, jakby były zamrożone w tańcu.

Każdego dnia o zachodzie słońca wody cofają się, odsłaniając korzenie karłowatych drzew namorzynowych i wtedy dzieje się magia. Profesjonalni i amatorscy fotografowie z całego świata przyjeżdżają na plażę Walakiri, aby zrobić idealne ujęcie namorzynów, a patrząc na niektóre z ich prac, łatwo zrozumieć, dlaczego.

Czytaj: W indonezyjskim lesie znajduje się Magiczny Most Światła

Facebook

Tak zwane „tańczące drzewa” przyciągają swoim wyglądem i nigdzie indziej na świecie nie zobaczycie takiego widoku. Ich wyjątkowy kształt czy je bardzo unikatowymi.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Sposób, w jaki delikatnie się zakrzywiają, na tle zachodzącego słońca, pod odpowiednim kątem, wyglądają niemal jak sylwetki ludzki tańczących na swój własny, intrygujący sposób.

Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Czytaj: W indonezyjskiej restauracji podczas spożywania posiłku ryby robią Tobie pedicure