Tarzan z Barcelony prowadzi zajęcia wspinania się na drzewa w parku

0
202
Zdjęcie: Tarzan Movement/Instagram

Mężczyzna znany jako Tarzan z Barcelony przyciąga uwagę swoimi inspirowanymi małpami lekcjami wspinaczki po drzewach prowadzonymi w hiszpańskim Parque de la Ciudadela.

Czy chciałeś kiedyś wspinać się po drzewach i skakać z gałęzi na gałąź jak Tarzan, bohater słynnej powieści Edgara Rice’a Burroughsa i wielu ekranowych adaptacji, które zainspirowała? Cóż, masz szczęście, ponieważ wszystko, co musisz zrobić, to pojechać do pięknej Barcelony i zapłacić 10 euro (50 zł) za zajęcia „Tarzan Movement” z własnym Tarzanem. Prawdopodobnie będziesz potrzebować więcej niż jednej klasy, aby opanować wszystkie umiejętności Tarzana, ale staniesz się częścią społeczności podobnie myślących ludzi, którzy tak samo uwielbiają małpować.

„Przenosimy się jak zwierzęta, od gałęzi do gałęzi. Jest to praktyka, w której uprawia się sport, ale jednocześnie rozłącza się i identyfikuje się z naturą” – powiedział w ostatnim wywiadzie lokalnym dziennikarzom Tarzan z Barcelony.

Czytaj: W USA odkryto piąte najstarsze na świecie drzewo!

Zdjęcie: Instagram

Tarzan z Barcelony tak naprawdę nazywa się Víctor Manuel Fleites. Stał się niejako lokalną atrakcją po tym, jak zaczął prowadzić zajęcia w barcelońskim Parque de la Ciudadela. Udało mu się zlokalizować kilka drzew z gałęziami odpowiednimi do wspinania się i huśtania się, i tak to się zaczęło.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zdjęcie: Instagram

Zajęcia wspinania się po drezwach to nie tylko ćwiczenia fizyczne. Stanowią mieszankę dyscyplin sportowych i dyscyplin mentalnych, które mają przybliżyć praktykujących do rodzaju ruchu, o którym jako gatunek najwyraźniej zapomnieliśmy.

Czytaj: „Tarzan z Karaczi” mieszka w domku na drzewie od 8 lat

Zdjęcie: Instagram

Chociaż jego społeczność miłośników Tarzan Movement wciąż rośnie – obecnie w jego grupie na WhatsApp jest około 50 osób, z których każda płaci 10 euro za zajęcia – Tarzan z Barcelony również ma swoich krytyków, którzy uważają jego ćwiczenie jako sztuczkę.

„Ludzie, którzy mnie krytykują, powinni przyjść i spróbować” – odpowiedział Tarzan swoim krytykom. „Wspinanie się po drzewie zmusza Cię do wykonywania ruchu, o którym człowiek już zapomniał”.