Tatuaż chrząszcza rozkłada skrzydła w tandemie z ramieniem właścicielki

0
1430

W dzisiejszych czasach tatuaże nie robią już na nikim większego znaczenia. Jeszcze 20-30 lat temu tatuaże kojarzyły się tylko z osobami o więziennej przeszłości lub mającej złą opinię subkultury. Tatuaż był znakiem, który pozytywnie był odbierany tylko w niektórych kręgach – takich, z którym większa część społeczeństwa nie chciała mieć do czynienia. Te czasy dawno minęły. Teraz tatuaże ma coraz więcej ludzi, szczególnie młodych. 

Współczesne tatuaże służą do ozdabiania ciała i wyrażania siebie. „Dziary” weszły na salony i coraz częściej pojawiają się na tych częściach ciała, które może zobaczyć każdy. Na dłoniach, na szyi zarówno z przodu jak i z tyłu, na ramieniu, na łydkach, na udach, na plecach – dosłownie wszędzie.

Niektóre tatuaże mogą pomóc w znalezieniu pracy – w niektórych firmach jest to mile widziane. „Są branże, w których szuka się osobowości, unikalnych cech w człowieku. Tatuaż bardzo często w jakiś sposób je wyraża. Dotyczy to wszystkich branży kreatywnych albo nastawionych na współpracę z młodą generacją” – zauważa Adrian Szymański z firmy HRK.

Jest jednak także druga strona medalu. Niektóre osoby decydują się na usunięciu tatuażu z powodów zawodowych. „Coraz częściej do gabinetów medycyny estetycznej zgłaszają się pacjenci, którzy nie mogą znaleźć pracy zgodnej ze swoimi kwalifikacjami, doświadczeniem, wykształceniem, ponieważ mają tatuaże w widocznych miejscach. Zdarza się również w niektórych firmach, że tatuaż jest źle postrzegany przez pracodawcę” – stwierdza dr n. med. Joanna Kuschill-Dziurda, lekarz medycyny estetycznej.

Dlatego zawsze trzeba kilka razy przemyśleć, zanim człowiek zdecyduje się wykonanie tatuażu na swoim ciele.

Koniecznie odwiedź naszą stronę f7city.pl 

Tatuażyści prześcigają się w tworzeniu coraz lepszych tatuaży, arcydzieł, dzięki temu tatuaże stały się dziełami sztuki. Wśród pasjonatów tatuażu panuje zgodność co do tezy, że tatuaż wciąga. Tatuaże są bardzo uzależniające.

Brazylijski tatuażysta, Menace, zamienił zgięcie ręki klientki w trzepoczącego chrząszcza. W jednej pozycji ramienia, sprytnie umieszczony czarny atrament pokazuje chrząszcza w spoczynku z zamkniętym egzoszkieletem. Po wysunięciu ramienia, tatuaż klientki przemienia się w chrząszcza z rozpostartymi delikatnie skrzydłami i odsłoniętym pasiastym brzuchem.


Dynamiczny projekt powstał na ostatnim Expo Tattoo Floripa na brazylijskiej wyspie Santa Catarina. Więcej fantastycznych prac Menace’a możesz obejrzeć na jego Instagramie.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj 🙂 

Polecam przepis na CHLEBEK BANANOWY – BEZ SOLI, BEZ CUKRU, BEZ TŁUSZCZU – f7kulinarne.com