Tatusiowie „geje” wychowują pisklę, które porzucili biologiczni rodzice

0
267

„Gejowi” tatusiowie flamingów wychowują pisklę, które zostało porzucone przez biologicznych rodziców.

Dwóch „gejowskich” ojców flamingów adoptowało pisklę po tym, jak zostało pozostawione przed wykluciem się w gnieździe w zoo Whipsnade, w Bedfordshire, w Anglii.

Po tym, jak biologiczni rodzice porzucili jajo, opiekunowie zoo umieścili je w inkubatorze, aby zwiększyć jego szanse na przeżycie, i zaczęli rozważać znalezienie rodziców adopcyjnych dla pisklęcia po jego wykluciu.

Czytaj: Najpiękniejsze parki narodowe świata

Zdjęcie: SWNS

Wtedy pracownicy zoo wpadli na pomysł, aby podrzucić jajo gejowskiej parze: Hudsonowi i Blaze, ponieważ obaj doskonale opiekowali się wspólnym gniazdem.

Opiekunowie zoo uznali, że doświadczeni rodzice są idealnymi kandydatami do wzięcia pisklęcia pod swoje skrzydła.

W komunikacie prasowym wydanym przez zoo Whipsnade ujawniono również, w jaki sposób gejowi rodzice strzegli jaja, dopóki się nie wykluło i od tego czasu prowadzą „wzorową opiekę” nad swoim nowym dzieckiem.

Opiekun ptaków w zoo, Tim Savage, powiedział o wyjątkowym duecie: „Flamingi zwykle pracują razem, jako monogamiczna para, aby opiekować się swoimi jajami i kolejnymi pisklętami.”

„Hudson i Blaze byli oczywistym wyborem dla inkubowanego jaja, ponieważ zawsze okazywali się idealnymi rodzicami.”

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zdjęcie: SWNS

„Gdy pisklę wykluło się w gnieździe, siedzieli z nim przez dwa tygodnie, utrzymując je w cieple i chroniąc przed innymi flamingami, które często kłócą się i przepychają po różnych miejscach gniazd” – powiedział Savage.

„Puszyste, szare pisklęta flamingów są karmione jaskrawoczerwonym„ mlekiem zbożowym, które wytwarzają zarówno rodzice, jak i samice. Powstaje w wyściółkach przewodu pokarmowego i zawiera tłuszcz, białko i komórki krwi.”

„Często można dostrzec nowych rodziców w grupie, ponieważ dają tak dużo własnego pigmentu swoim pisklętom, że prawie stają się białe!”

Podobnie w sierpniu 2019 roku dwa pingwiny gejowskie, Skipper i Ping, zaczęli opiekować się porzuconym jajkiem w berlińskim zoo.

Dwa samce pingwinów, przyjęły porzucone jajo. Obaj na zmianę utrzymywali je w cieple, jednocześnie odpychając je przed innymi pingwinami, które chciały je ukraść.

Opiekunowie zoo twierdzą, że „zachowywali się jak przykładni rodzice”.

Czytaj: Troskliwe homoseksualne pingwiny wysiedziały drugie jajo

Źródło: Twitter