Te delfiny oszalały na widok leniwca

0
697

Wydawać by się mogło, że ten okres izolacji i kwarantanny z powodu koronawirusa przynosi głównie ponure wieści. I chociaż może to być prawdą w przypadku niektórych ludzi, przyroda i zwierzęta najprawdopodobniej nie narzekają, ponieważ mogą cieszyć się nieco większą swobodą, szczególnie te, które zwykle są zamknięte w swoich zagrodach w zoo.

Niedawno pisaliśmy o akwarium Shedd w Chicago, gdzie opiekunowie zabrali pingwiny na uroczą wycieczkę w teren, pozwalając im poznać inne żyjące tam zwierzęta.

Pisaliśmy również o orangutanach w zoo Pairi Daiza w Belgii, które zaprzyjaźniły się z wydrami.

Dziś pokażemy kochane, cudowne delfiny, które całkowicie oszalały, gdy zobaczyły leniwca!

Więcej informacji: Strona internetowa | Facebook

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jaka by była najbardziej nietypowa przyjaźń na Ziemi, delfiny i leniwce zdecydowanie by się kwalifikowały.

TXStateAquarium

Chociaż kwarantanna i przymusowe siedzenie w domach jest strasznym przeżyciem dla wielu ludzi, to zwierzęta żyjące w ogrodach zoologicznych najprawdopodobniej nie narzekają.

Mała przerwa od tłumu ludzi zdecydowanie wychodzi im na dobre. Opiekunowie zapewniają zwierzętom krótkie wycieczki po zoo, które w innym przypadku (gdy byliby ludzie) prawdopodobnie nigdy nie byłyby możliwe.

Delfiny w Texas Aquarium całkowicie oszalały na widok leniwca.

TXStateAquarium

I choć leniwce nie są najbardziej ekscytującymi zwierzętami na ziemi, delfiny z pewnością są. Może właśnie dlatego Texas State Aquarium zdecydowało, że spotkanie się z tym duetem to świetny pomysł.

Oczywiście trzyletni leniwiec Chico nie tylko spotkał delfiny podczas swojej wycieczki po Texas Aquarium, ale ich spotkanie było zdecydowanie punktem kulminacyjnym całej przygody.

Pomimo, że Texas Aquarium zamknęło drzwi dla wszystkich ludzi, wydaje się, że więcej zwierząt niż zwykle otwiera się przed innymi zwierzętami.

TXStateAquarium

Podczas swojej podróży po akwarium leniwiec Chico miał również okazję krótko przywitać się z niektórymi kaczkami oraz konikami morskimi. Następnie został przeniesiony na swoją ulubioną gałąź, aby spotkać się z rekinem i bardziej przyjaznymi kolorowymi rybami. Chico wydawał się bardzo zainteresowany meduzami, ale nic nie mogło się równać z ostatnim spotkaniem z delfinami, które na niego czekały.

TXStateAquarium

Okazuje się, że pracownicy Texas Aquarium często zabierają swoje zwierzęta na takie „zabawy”.

„Często dajemy zwierzętom szansę na 'spotkanie’ jako formę wzbogacenia. Mamy jeszcze jednego leniwca, Xenę, ale tego dnia była bardziej zainteresowana snem niż spotkaniem z delfinami!”

TXStateAquarium

„Przez lata nasze delfiny miały okazję spotkać kilka innych zwierząt. Prawie zawsze są bardzo ciekawe innych mieszkańców akwarium”- wyjaśnił personel akwarium.

Jednak spotkanie delfinów i leniwca przekroczyło ich najśmielsze oczekiwania.

TXStateAquarium

Delfiny, które na ogół są całkiem wesołymi zwierzętami, były zarówno ciekawe, jak i nieskończenie podekscytowane widokiem leniwca.

TXStateAquarium

„Mimo, że leniwiec Chico nie okazywał zbyt wiele emocji, jesteśmy pewni, że podobała mu się ta przygoda życia” – powiedzieli pracownicy akwarium.

TXStateAquarium

Poniżej możesz obejrzeć film z podróży Chico:

Chico the Sloth's VIP Tour

As a bit of a local celebrity, Chico can't tour the Aquarium on most days without being mobbed by his adoring fans. But with our temporary closing, our sleepy sloth Chico was treated to an eye-opening adventure through our Gulf of Mexico exhibits!#ClosedButStillCaring

Publisert av Texas State Aquarium Fredag 27. mars 2020

Czytaj: W RIO DE JANEIRO URATOWANO LENIWCA, KTÓRY PRZECHODZIŁ RUCHLIWĄ DROGĄ.