Te formacje kredowe wyglądają jak gigantyczna, niedokończona układanka

0
313
Old Harry Rocks to trzy kredowe formacje położone na końcu Wybrzeża Jurajskiego. Zdjęcie: Twitter

Na wschodnim krańcu Wybrzeża Jurajskiego, trzy formacje kredowe Old Harry Rocks lśnią jasno w słońcu. Przepływające łodzie i spacerowicze zatrzymują się, aby rozkoszować się widokiem.

Old Harry Rocks to spektakularna formacja klifowa i jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia na Wybrzeżu Jurajskim. To bardzo wschodni kraniec Wybrzeża Jurajskiego, a białe formacje kredowe skały jasno lśnią w słońcu.

Tysiące lat temu Old Harry Rocks i The Needles na wyspie Wight były połączone linią kredowych wzgórz, które uległy erozji. To, co pozostało, to seria imponujących stosów skalnych i klifów.

Czytaj: Dom na klifie ma niesamowicie przerażający widok!

Do Old Harry Rocks można dotrzeć z parkingu South Beach w zatoce Studland, a spacer wzdłuż pól i łąk zajmuje 1,6 km, aby dotrzeć do szczytu klifu, z pięknymi widokami na zatokę Studland wzdłuż trasy (6,4 km odcinek złotego piasku).

Old Harry Rocks jest częścią Wybrzeża Jurajskiego i jest zarządzane przez National Trust, brytyjską organizację zajmującą się ochroną zabytków i przyrody w Anglii (bezpłatny parking dla członków National Trust).

Psy są mile widziane na spacerze i zaleca się, aby psy były trzymane na smyczy i z dala od krawędzi klifu. Toalety są dostępne w pobliżu parkingu, a przekąski można znaleźć w Knoll Beach Cafe i Bankes Arms Inn. W pobliżu znajdują się inne wspaniałe miejsca do odwiedzenia, w tym miasto Swanage i Corfe Castle.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Twitter

Czytaj: Nowa Poznańska Baza Nurkowa