Te kapcie z homarem wyglądają jak dzieło sztuki

0
239
Są bardzo wygodne i przyciągają uwagę ludzi. Zdjęcie: Amazon

Jeśli szukasz zabawnych klapek do użytku w domu lub sandałów plażowych z osobowością, możesz kupić parę tych kapci w kształcie homara!

Zdjęcie: Amazon

Te kapcie z homarem są wykonane z wytrzymałego, lekkiego, elastycznego i odpornego na wstrząsy materiału. Dzięki temu stają się miękkie, elastyczne i wygodne, jednocześnie zapobiegając dyskomfortowi stóp.

Prawdziwy homar może ważyć około 900 gramów i dorastać do 60 cm. Ale nie będziesz potrzebować tak dużych klapek – dostępne rozmiary dla tego produktu wahają się od rozmiaru 38 do rozmiaru 48, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zdjęcie: Amazon

Noszenie tych kapci ze skorupiaków przyciągnie wiele uwagi i z pewnością przez kilka minut będziesz w centrum uwagi.

Czytaj: Rybak złapał homara, który występuje 1 na 2 miliony

Zdjęcie: Amazon

Chociaż kolor rzeczywistych homarów jest różny, możesz nabyć te kapcie w żywym odcieniu czerwieni, pomarańczy lub zieleni, co oznacza, że będziesz nosić homary gotowane, ponieważ homary zmieniają kolor na czerwony dopiero po wrzuceniu do wrzącej wody.

Czytaj: Poznań z najniższym bezrobociem w Polsce

Dlaczego homary zmieniają kolor na czerwony po ugotowaniu?

Homary żyją w obszarach skalistych lub błotnistych. W naturalnym środowisku mają niebiesko-zielony pigment, który pozwala im się wtapiać w otoczenie. Dlaczego więc po ugotowaniu skorupiaki te zmieniają kolor na czerwony?

Kamuflaż homara jest efektem działania dwóch cząsteczek: białka zwanego crustacyaninem i karotenoidu o nazwie astaksantyna. Skorupiaki nie mogą wytwarzać własnej astaksantyny, więc czerpią ją z diety.

Kiedy homar je astaksantynę, zostaje ona wchłonięta przez jego ciało. Co ciekawe, astaksantyna jest czerwona, ale zmienia homary w niebieskawo-zielone. Dopiero w 2002 roku naukowcy odkryli, że crustacyanin zmienia kolor astaksantyny, zmieniając sposób, w jaki odbija ona światło. Gdy astaksantyna jest “wolna”, staje się czerwona. Kiedy wiąże się z crustacyaninem, zmienia kolor na niebieski.

Kiedy homar jest poddawany działaniu wysokich temperatur, astaksantyna znowu zostaje uwolniona, co powoduje pojawienie się jej prawdziwej, czerwonej barwy.

Czytaj: 101-letnia kobieta wciąż pracuje na łodzi z homarami

Zdjęcie: Amazon

Poza plażą możesz używać kapci z homarem do różnych celów. Idziesz do ogrodu? Możesz iść w tych klapkach! Wyprowadzasz swojego zwierzaka? Nie ma problemu.

Czytaj: Rybak złapał wyjątkowego homara

Zdjęcie: Amazon

Gdzie można zakupić kapcie z homarem? Możesz je kupić za około 20 dolarów (94 zł) na Amazon.