Te narządy powiększają się nam wraz z wiekiem

0
289
Czy to prawda, że uszy i nos człowieka rosną przez całe życie? Zdjęcie: Pixabay

W pewnym momencie Twojego życia ktoś prawdopodobnie podzielił się z Tobą mądrością o tym, że nasz nos i uszy nigdy nie przestają rosnąć. Ale czy to prawda?

Dość powszechne jest twierdzenie, że nasz nos i uszy są jedynymi częściami naszego ciała, które rosną wraz z wiekiem, ale to nie do końca prawda.

Czytaj: Ten mężczyzna ma najdłuższy nos na świecie

Prawda jest taka, że z wiekiem nasz nos i uszy powiększają się, ale nie dlatego, że rosną. Prawdziwym powodem jest powszechna siła naukowa znana jako GRAWITACJA. Nasz nos i uszy są zbudowane z chrząstki i chociaż wiele osób błędnie wierzy, że chrząstka nigdy nie przestaje rosnąć, faktem jest, że chrząstka przestaje rosnąć. Jednak chrząstka składa się z kolagenu i innych włókien, które z wiekiem zaczynają się rozkładać.

Więc to, co wydaje się być wzrostem, to po prostu grawitacja wykonująca swoją pracę. Nasze nosy i małżowiny uszne zwisają i stają się większe.

Nasz nos i uszy przestają rosnąć wraz z resztą naszego ciała, ale dzięki ciężarowi grawitacji obie części z czasem się wydłużają, według Discovery Channel.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Możemy uwierzyć w tę błędną teorię również po tym, co dzieje się z innymi częściami naszej twarzy. Podczas gdy nasz nos może opadać, nasze policzki i usta w rzeczywistości tracą objętość, przez co wszystko inne wydaje się stosunkowo większe.

Niestety, starzenie się – i grawitacja – są nieuniknione. Naszą jedyną obroną przed tym naturalnym zjawiskiem jest odnalezienie źródła młodości lub przeprawa na księżyc.

Czytaj: Nowe święto państwowe będzie upamiętniać Powstanie Wielkopolskie