Te produkty spożywcze pomogą ci się ochłodzić

0
212
Arbuz to idealny owoc na upalne dni. Zdjęcie: Pixabay

Dietetyczka Lovneet Batra wymieniła kilka „ letnich produktów spożywczych”, które pomogą Ci się ochłodzić.

Latem niekiedy upały stają się nie do zniesienia, dlatego niezwykle ważne jest spożywanie pożywnych letnich potraw, aby pokonać upały.

W poście na Instagramie dietetyczka Lovneet Batra zasugerowała kilka takich produktów, które należy uwzględnić w swojej diecie.

„Szukasz jedzenia, które pomoże ci przetrwać wysokie temperatury? Oto kilka przyjaznych letnich produktów spożywczych, które pomogą ci się ochłodzić” – napisała.

1.Tukmaria (nasiona słodkiej bazylii)

Są naturalnym chłodziwem i pomagają złagodzić kwasowość, zaparcia. Wspomagają również zdrowie skóry.

2. Jęczmień

Jęczmień jest z natury chłodzący, przeciwzapalny i wspaniale odtruwający wątrobę.

3. Mięta

Liście mięty to jedno z tych kojących ziół, które pomagają w niestrawności i rozstrojach żołądka. Posiadają właściwości przeciwzapalne i uspokajające, które pomagają pokonać upały latem.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

4. Garcinia indica (Kokum)

Kokum ma właściwości przeciwzapalne, przeciwutleniające i przeciwstarzeniowe, a także pomaga zmniejszyć ciepłotę ciała, dzięki czemu chłodny i orzeźwiający kokum sharbat jest doskonałym wyborem na lato.

5. Woda kokosowa

Właściwości chłodzące wraz z minerałami i elektrolitami sprawiają, że woda kokosowa jest popularnym orzeźwiającym napojem letnim. Utrzymuje nawilżenie ciała i jędrność skóry.

Czytaj: Urokliwy Park Szwedzki w Krakowie – idealne miejsce na spacer

6. Ogórek

Letni must-have! Ogórek eliminuje toksyny z organizmu i działa jako doskonałe chłodziwo.

7. Arbuz

Arbuz to 92% wody – wypełniony płynem owoc, który przychodzi na ratunek latem, jest bogatym źródłem witaminy A, C i B6 wraz z potasem. Codzienne spożywanie arbuza może pomóc pokonać odwodnienie.

Czytaj: Warto jeść arbuz przez całe lato. Sprawdź dlaczego.

8. Kiełki

Kiełki też mogą ci pomóc, gdy jest ci bardzo gorąco. Zrób sobie kanapkę z ogórkiem, papryką i kiełkami, a poczujesz ulgę.

Poza tym, picie dużej ilości wody jest koniecznością.