Te ptaki w Japonii wyglądają jak małe puszyste bawełniane kulki

0
1905

Na Hokkaido, drugiej co do wielkości wyspie w Japonii, puszyste białe małe ptaki latają między drzewami. Wyglądają jak podskakujące białe bawełniane kulki i są uwielbiane przez Japończyków, którzy nazywają je Shima enaga. Ten szczególny podgatunek występuje tylko na Hokkaido.

Co sprawia, że ptaki żyjące na Hokkaido są tak wyjątkowe? Wszyscy członkowie tego gatunku są malutcy, mierzą od 13 do 15 centymetrów i mają „długie ogonki”. Ale te „ogonki” dodają im urody.

Zazwyczaj długie ogony są w kolorze czarnym. Młode ptaki mają także czarne „brwi”, które tracą, gdy stają się dorosłe. Później mają białą twarz, która sprawia, że wyglądają jak małe bałwany.

Czytaj: Niezwykle rzadka chmura pojawiła się na niebie nad Japonią

Ptaki mieszkają przez cały rok na Hokkaido, gdzie ich śnieżnobiałe twarze z pewnością pomagają im wtopić się w długie zimy na wyspie.

Te energiczne ptaki zwykle poruszają się w stadach od 20 do 30 i wykonują akrobatyczne sztuczki, gdy trzepoczą.

Podczas gdy ich małe rozmiary sprawiają, że odczuwają mroźne zimy, ich lęgi zawsze są duże z powodu dużej liczby jaj, które składają. Zazwyczaj składają 7–10 jaj, aby nawet, jeśli niektóre nie przeżyją, wykluła się wystarczająca liczba piskląt, aby utrzymać liczebność populacji.

Wychowywanie tych uroczych ptaków jest przedsięwzięciem społecznym, a inne dorosłe ptaki, które nie zdołały wydać małych piskląt na świat, często wkraczają, aby pomóc nakarmić wszystkie głodne pyszczki do nakarmienia. Na zmianę z rodzicami przynoszą owady do gniazda, dopóki pisklęta nie urosną na tyle, by same sobie radziły.

Te wspaniałe puszyste ptaki można znaleźć tylko na wyspie Hokkaido. Podobne bogatki żyją w całej Japonii, chociaż mają brązowe „brwi”, podczas gdy Shima-Enaga mają wyjątkowo białą twarz, jak bałwanki.

mymodernmet
mymodernmet

W Hokkaido podgatunek ma całkowicie białą twarz, co sprawia, że ptaki wyglądają jak puszyste bawełniane kulki.

mymodernmet
mymodernmet
mymodernmet

Czytaj: Japonia rozdaje opuszczone domy.