Te zwycięskie zdjęcia zwierząt domowych poprawią ci humor

0
325

Comedy Pet Photo Awards 2021, na którym znalazły się jedne z najzabawniejszych i najbardziej niesamowitych zdjęć zwierząt domowych, w końcu ogłosiło zwycięzców roku i nie moglibyśmy być bardziej zachwyceni wynikami. Te zdjęcia są super!

Nagrodę dla ogólnego zwycięzcy 2021 zdobyło zdjęcie zatytułowane „Whizz Pop” autorstwa Zoe Ross, która uchwyciła swojego szczeniaka, Pepper, bawiącego się.

Oto, co Zoe powiedziała w wywiadzie dla prasy: „Nigdy nie myśleliśmy, że wygramy, ale zapisaliśmy się do konkursu, ponieważ podobał nam się pomysł pomocy organizacji charytatywnej, po prostu wysyłając zabawne zdjęcie Pepper. Jest taką małą małpką i bardzo z siebie dumną, przynoszącą przedmioty z ogrodu i paradującą obok Ciebie, aż ją zauważysz. Jest najszczęśliwszym szczeniakiem, jakiego kiedykolwiek znaliśmy, i całkowicie pokochała go na kawałki”.

Pepper, obecnie ma 7 miesięcy, została początkowo przedstawiona jako kumpel do zabawy dla drugiego psa w rodzinie, Dolby, aby pomóc w jej lęku separacyjnym. „Była wspaniałym dodatkiem do rodziny, zapewniając mnóstwo dodatkowej miłości i rozrywki dla nas wszystkich, zwłaszcza dla Dolby – są nierozłączne” – powiedziała Zoe.

Więcej zdjęć: comedypetphoto.com | Facebook | Instagram | twitter.com

1. Ogólny zwycięzca nagrody Animal Friends Comedy Pet Photo Awards 2021

„Whizz Pop” autorstwa Zoe Ross. „Zabawa z bąbelkami w ogrodzie. Chyba jedną połknęłam.”

comedypetphoto

Strona Bored Panda skontaktowała się z Tomem, który jest jednym ze współzałożycieli konkursu, z kilkoma pytaniami. Najpierw zapytali Toma, jak wybrali ostatecznego zwycięzcę konkursu fotograficznego.

„Zdjęcia są oceniane przez wielu różnych sędziów, w tym miłośników zwierząt domowych, ekspertów ds. dobrostanu zwierząt, fotografów, a w tym roku po raz pierwszy mieliśmy kilku zapalonych młodszych sędziów dzięki naszej współpracy z Animals Friends Pet Insurance, co było genialne i ważne i chcemy to kontynuować. Każdy sędzia ocenia zdjęcia w skali od 1 do 20, a następnie sumujemy wszystko. Zwycięzcą jest ten z największą liczbą punktów. To niezwykle proste i nienaukowe – dzięki Bogu!”

2. Zwycięzca kategorii kotów – nasi wspaniali koci przyjaciele

„Fotobomba” autorstwa Kathryn Trott. „Jeff kradnie światło reflektorów swojemu bratu Jaffa”.

3. Zwycięzca kategorii Junior

„Siat” autorstwa Suzi Lonergan. „Nasza wnuczka kazała mu siedzieć. Beau jest bardzo posłuszny”.

Jak narodził się pomysł konkursu fotograficznego?

„To było po sukcesie naszego drugiego siostrzanego konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który odbywał się od kilku lat, i Paul Joynson Hicks, drugi współzałożyciel i ja nagle pomyśleliśmy, dlaczego nie zrobić tego samego, ale dla zwierząt domowych? I tak narodził się pomysł na Comedy Pet Photo Awards. Zwierzęta są tak ważną częścią naszego życia i być może są bardziej dostępne niż dzika przyroda, możemy zaangażować i zaangażować więcej ludzi, aby zrobili coś dla dobrostanu zwierząt domowych i wywołać uśmiech lub dwa.”

Wyróżnieni zwycięzcy

„Czas wina” autorstwa Kathryn Clark. „Znowu nadeszła ta pora dnia! Kot cieszy się tym prawie tak samo jak ja :-)”

Zwierzaki, które wyglądają jak ich właściciele

„…To było dobre!!” autorstwa Jakuba Gojdy. „To zdjęcie zostało zrobione przez przypadek podczas fotografowania mojej byłej dziewczyny z ukochaną klaczą. Za tę radosną chwilę dziękuję muszcechie, która siedziała na nosie konia, a on instynktownie potrząsnął głową. Wygląda więc na to, że humoru między koniem a kobietą na pewno nie brakuje :)).”

„Konkurs jest wciąż bardzo, bardzo młody i bardzo nam zależy na jego rozwoju i aby stał się stałym elementem w kalendarzu konkursów fotograficznych. Dlaczego nie?!” – mówi Tom.

Zapytano też o liczbę zgłoszeń, które otrzymali sędziowie.

„Otrzymaliśmy 2100 zgłoszeń z 49 różnych krajów”.

Wyróżnieni zwycięzcy

„Styl strusia” autorstwa Manel Subirats Ferrer. „Mała Nuka bawi się w chowanego pewnego dnia na plaży”

Wszystkie inne stworzenia, zwycięzcy wszystkich kategorii

„Moment Eureki” autorstwa Sophie Bonnefoi. „Cutie i Speedy to 2 pisklęta, które wykluły się z jaj umieszczonych w inkubatorze w domu, w sierpniu 2020 roku. Pierwsze tygodnie spędziły w pomieszczeniu. Na zdjęciu mają nieco ponad 2 tygodnie. Były ciekawe wszystkiego. To jest dzień, w którym odkryły swój własny cień. To było zabawne widzieć, jak zastanawiały się i badały tę „ciemną rzecz”, która poruszała się razem z nimi!”

„Wścibski sąsiad” autorstwa Colin Doyle. „Według Ozzy’ego potrzebujemy nowego panelu ogrodzeniowego JAK NAJSZYBCIEJ. Ma dość tego, że Chester, nasz wścibski sąsiad z sąsiedztwa, szpieguje go przy każdym posiłku”.

Czytaj: Psy noszące peruki – zabawne zdjęcia

„To moja najlepsza przyjaciółka Faith i jej mąż Alex… I ich bezczelny Sproodle, Hugo. Faith chciała zrobić zdjęcie z okazji specjalnej okazji – jej pierwszego wyjścia z domu po 14 miesiącach. Hugo wskoczył do kadru w odpowiednim momencie! Jest szczenięciem, więc jeszcze nie przyzwyczaił się do podekscytowania przebywaniem z innymi ludźmi hehe :-)”

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

„Muttford i Chum” autorstwa Luke’a O’Briena. „Tracąc możliwość grania z moimi ludzkimi kolegami z zespołu podczas blokady, Flint, mój pies ratowniczy, wkrótce nauczył mnie, że nie tylko łączą nas ostre kości, ale także te muzyczne. Wkrótce stał się idealnym substytutem kolaboracji w domu, do tego stopnia, że poczuliśmy, że zasłużyliśmy na nazwę naszego własnego zespołu (Muttford i Chum). Z moim aparatem ustawionym zdalnie podczas tej sesji, myślę, że można uczciwie powiedzieć, że obraz jest dowodem, że jego przekonanie jako wykonawcy pasuje do mojego”.

Czytaj: Justin Bieber wystąpi w Krakowie!

„Szaleńczo zakochany w jesieni” autorstwa Diany Jill Mehner. „To jest Leia. Jak widać, na pewno uwielbia bawić się wszystkimi liśćmi jesienią – i tak, zrobienie tego zdjęcia było naprawdę trudne, bo nigdy nie wiadomo, jak pies się zachowa i co zrobi dalej :D”

„Fotobomba” autorstwa Mollie Cheary. „Bailey była tak podekscytowana, że zobaczyła swoich przyjaciół, że nie mogła usiedzieć spokojnie do zdjęcia!”

„Powiedziałam »Dzień dobry«” autorstwa Mary Ellis. „Lubię odwiedzać konie w stajni, zanim zacznę wędrówkę po Parku Stanowym… to odpowiedź, którą otrzymałam, gdy powiedziałam Dzień Dobry”.

„Jurassic Bark” autorstwa Carmen Cromer. „Moja golden retriever, Clementine, uwielbia wystawiać twarz przed wężem, podczas gdy ja podlewam rośliny. Jej wyraz twarzy na tym zdjęciu sprawił, że pomyślałam o tyranozaurus rex, stąd tytuł, Jurassic Bark… ”

„Ciepłe miejsce w zimny dzień” autorstwa Coreya Seemana. „Dwóch porannych stałych bywalców w psim parku to Gary (ogar z kurtką) i Kona – która jest jednym z najbardziej wyluzowanych psów w historii. Mam to zdjęcie, na którym Gary znajduje ciepłe miejsce do siedzenia w ten mroźny zimowy dzień – 9 lutego 2021 r.”

„No co?” autorstwa Lucy Slater. „Kot Vincent… Tak lubię siedzieć!”

„Przepraszam, czy możemy odzyskać naszą piłkę?” autorstwa Christine Johnson. „Star i Will próbują odzyskać piłkę z jednego z posągów Crosbych”.