Tęczowy wodospad. Niewiarygodne zjawisko uchwycone w parku Yosemite

0
547

Fotograf z Ameryki uwiecznił niezwykle rzadkie zjawisko. Promienie słoneczne, które padały na wodospad w parku Yosemite sprawiły, że wyglądał on jak tęcza.

Park Narodowy Yosemite położony jest w środkowej Kalifornii, na zachodnich zboczach gór Sierra Nevada. Obszar ten słynie z jednych z najpiękniejszych krajobrazów na świecie. Najbardziej rozpoznawalnymi są formacje skalne Cathedral Rocks, Half Dome i El Capitan. Park zajmuje powierzchnię 3030 km kw. i rocznie jest odwiedzany przez 3 miliony turystów. 

Wiosną i jesienią w Parku Narodowym Yosemite można uchwycić rzadkie i piękne zjawisko. Wodospad Bridalveil Fall mieni się wszystkimi kolorami tęczy.

Gdy słońce obniża swoją pozycję na horyzoncie, z punktu widokowego Tunnel View można zaobserwować prawdziwy fenomen. Późnym popołudniem słońce zamienia Bridalveil Fall w lśniący wodospad kolorów. Barwne widowisko za każdym razem wygląda inaczej — zależnie od pory roku, warunków pogodowych i ilości wody.

Tęczowy wodospad najłatwiej zauważy się wiosną i jesienią. Do Yosemite warto wybrać się w miesiącach kwiecień-czerwiec lub na przełomie września i października.

Czytaj: Lotnisko z największym krytym wodospadem świata       

Fotograf Greg Harlow zdołał uchwycić ten niesamowity widok na filmie. Stojąc w punkcie widokowym Glacier Point, nagrał, jak spływające kaskady wody mienią się wszystkimi kolorami. Wygląda to naprawdę magicznie. Jednak to nie jedyna atrakcja w tym miejscu.

Wodospad Horsetail („Końska Grzywa”) również znajdujący się w parku Yosemite przy odpowiednich warunkach pogodowych zamienia się w „ognisty” wodospad, zmieniając kolor na ciemnopomarańczowy.

O tym wodospadzie przeczytacie w naszym wcześniejszym artykule: „Płonący” wodospad stał się zbyt popularny

johannesfloe.com – Art to remember