Telewizor bezprzewodowy bez kabli – i można go przyklejać do ścian

0
239

Na targach CES 2023 zaprezentowano zupełnie nowy DisplaceTV, niezwykły telewizor OLED Smart TV, który po raz pierwszy wyeliminował wszystkie kable zasilające, a nawet sam pilot. Ten DisplaceTV można przymocować do ściany bez potrzeby stosowania wspornika ściennego. Firma, znana jako Displace, jest start-upem zajmującym się rozrywką domową i twierdzi, że jest przyszłością telewizorów OLED.

W przeciwieństwie do innych telewizorów na rynku, 55-calowe telewizory 4K firmy Displace są bardzo lekkie, przenośne i można je łatwo przymocować do dowolnej powierzchni bez konieczności montażu, przy użyciu opatentowanej technologii z próżniowym uchwytem ściennym, bez kabli zasilających.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Wiele telewizorów 55″ 4K Displace można łączyć ze sobą, aby stworzyć telewizor dowolnego rozmiaru – na przykład można połączyć cztery telewizory w celu stworzenia ogromnego telewizora 110″.

Displace TV nie posiada dedykowanego pilota. Zamiast tego, telewizor polega na kontroli gestów, które przechwytuje za pomocą wyskakującej kamery internetowej. DisplaceTV wykorzystuje możliwość używania palca jako myszy do wybierania określonych kanałów/opcji na ekranie. Oprócz gestów rękoma, będziesz mógł także sterować telewizorem za pomocą głosu, dotyku i aplikacji.

Czytaj: Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Displace ma cztery autorskie baterie, które powinny wytrzymać do 180 godzin między ładowaniami. Innymi słowy, Displace twierdzi, że baterie wystarczą na miesiąc przy korzystaniu z telewizora przez 6 godzin dziennie.

Wyświetlacz odbiera całą swoją zawartość z oddzielnej jednostki bazowej, do której można podłączyć wszystkie źródła wideo (tj. dekodery telewizji kablowej i strumieniowej, konsolę do gier, odtwarzacz Blu-ray itp.) w innym miejscu w pokoju. W ten sposób Twoje filmy i programy są przesyłane strumieniowo z tego pudełka (potencjalnie ukrytego przed wzrokiem) do rzeczywistych wyświetlaczy. W rzeczywistości pojedyncza jednostka bazowa może wysłać sygnał do maksymalnie sześciu różnych telewizorów DisplaceTV.

Można go przenosić w dowolnym miejscu w domu (telewizor waży mniej niż 9 kg) i przyklejać go do prawie każdej gładkiej powierzchni, niezależnie od tego, czy jest to szkło, beton czy płyta gipsowo-kartonowa. Uszczelnienie próżniowe, które łączy się z dowolną powierzchnią, wymaga zasilania z baterii, a jeśli zapomnisz je naładować, aplikacja powiadomi Cię, jeśli urządzeniu grozi upadek.

Czytaj: Ta firma tworzy najmniejsze telewizory na świecie

Sam telewizor jest wciąż w fazie prototypu, ale Displace TV jest już dostępny w przedsprzedaży na stronie firmy, gdzie można go zamówić samodzielnie lub w pakiecie dwóch lub czterech sztuk. Cena telewizora Displace zaczyna się od 2 999 USD (13 000 zł), a jego wysyłka ma nastąpić w grudniu 2023 roku.