Ten bajkowy zamek jest hotelem w Chinach

0
902

Ten bajkowy zamek jest teraz czterogwiazdkowym hotelem w Chinach.

Położony na małej wyspie, na środku jeziora Wanfeng w prowincji Guizhou w południowo-zachodnich Chinach, jest jednym z najpiękniejszych baśniowych zamków na Ziemi. Tyle że tak naprawdę nie jest to zamek, ale czterogwiazdkowy ośrodek wypoczynkowy.

Zbudowany w 2011 roku Jilong Castle Country Club, znany również jako Jilongbao Resort, jest jednym z najbardziej imponujących, ale niezwykłych zabytków w całych Chinach.

Z jednej strony lokalizacja, dbałość o szczegóły i most łączący go z lądem zapierają dech w piersiach, ale z drugiej wygląda na coś, czego można się spodziewać w europejskim kraju, takim jak Niemcy czy Francja, gdzie średniowieczne zamki nadal istnieją.

Chociaż fascynacja Chin zamkami i ogólnie architekturą europejską jest dobrze znana, to wciąż jest to niezwykła atrakcja turystyczna.

Niewiele wiadomo o Jilong Castle Country Club poza tym, że jest to hotel czterogwiazdkowy. W 2018 roku chiński serwis informacyjny Global Times podał, że jedna noc w bajkowym zamku kosztowała tylko 262 juanów (151 zł).

Czytaj: 11 ciekawych faktów o królowej Wiktorii

Zdjęcie: Instagram

Ten piękny kurort został podobno zbudowany przez lokalnego magnata hydroelektrycznego i faktycznie ma własną elektrownię wodną, która wytwarza całą energię elektryczną używaną na terenie.

Czytaj: CK Zamek w Poznaniu udostępnia lokale na wynajem

Zdjęcie: Instagram

Wyjątkowy kurort nad jeziorem Wanfeng jest często nazywany chińską wersją zamku Neuschwanstein, bajkowego zamku, który zainspirował Zamek Kopciuszka w Disney World.

Zdjęcie: Instagram

johannesfloe.com – Art to remember