Ten człowiek równoważy różne obiekty i przeczy prawom fizyki

0
243

Wang Yekun jest wyjątkowo cierpliwym artystą, który spędza godziny, próbując zrównoważyć wszelkiego rodzaju przedmioty, które nie mają sensu być jedne na drugim, jakby wspierane przez niewidzialną siłę.

Z wykształcenia elektryk, Wang Yekun spędza wiele godzin, próbując ustawić różne przedmioty jeden na drugim. Od starych maszyn do szycia na pionowych szklanych butelkach po piwie, po duże butle z gazem balansujące niebezpiecznie na cienkich metalowych kluczach, wydaje się, że nie ma niczego, czego Wang Yekun nie mógłby wykorzystać do swojego budzącego podziw balansowania.

Yekun zaczął równoważyć rzeczy jako hobby w 2017 roku i dopiero trzy lata później zaczął dzielić się swoimi osiągnięciami w mediach społecznościowych. Od tego czasu zajmuje się tym, a teraz ma kilka milionów fanów online na samym Tik Toku.

Pochodzący z prowincji Shandong we wschodnich Chinach, Wang Yekun, stał się gwiazdą Internetu w swoim kraju dzięki swoim wciągającym nagraniom wideo, które zawierały również proces prób i błędów. Często rozbijał dziesiątki butelek w swoich próbach balansowania, a innym razem rozwalał dzieła sztuki godzinami, które tworzył tuż przed ukończeniem.

Czytaj: 13-latek to prawdziwy „Młody Sheldon”, rozpoczyna doktorat z fizyki

W końcu jednak Wang zawsze osiągał swój cel, bez względu na to, ile razy to trwało, i to jego poświęcenie i zaangażowanie przyciągały ludzi do jego sztuki.

Czytaj: Nowe punkty wypożyczania rowerów elektrycznych w Krakowie

„Równoważenie życia to sztuka, czasem poważna, a czasem zabawna” – powiedział kiedyś Wang. „Dziel się techniką równowagi każdego dnia, niech wszyscy doświadczą magii świata!”

Oprócz przedmiotów nieożywionych, takich jak rower wsparty na trzech szklanych butelkach, Wang Yekun specjalizuje się również w dynamicznych instalacjach, jak ludzie siedzą na pozornie spadających krzesłach.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Nawet jeśli balansowanie przedmiotami nie jest tak naprawdę Twoją mocną stroną, ani czymś, co Cię zbytnio interesuje, powinieneś podziwiać Wang Yekun za czystą cierpliwość wymaganą do wykonania jego szalonych instalacji i determinację, by nie poddawać się, gdy wszystko się zawali w ostatniej chwili.