Ten emeryt może zmiażdżyć prawie wszystko swoimi rękami!

0
238

Muhamed Kahrimanovic, mistrz sztuk walki z Niemiec, został nazwany „Hammer Hands” („Ręce Młota”) za umiejętność rozbijania gołymi rękami wszystkiego, od orzechów kokosowych po kije baseballowe.

Urodzony w Bośni Kahrimanovic był nastolatkiem, kiedy wraz z rodziną przeprowadził się do Niemiec. Uczył się taekwondo od wczesnego dzieciństwa i kontynuował naukę w swoim przybranym kraju, w końcu sam został instruktorem. Ale Kahrimanovic w końcu przyciągnął międzynarodową uwagę i ustanowił kilka rekordów Guinessa dzięki tym niesamowicie silnym dłoniom, które przyniosły mu reputację prawdziwego nadczłowieka i przydomek „Hammer Hands”.

Źródło: Księga Rekordów Guinnessa

W wieku 63 lat Muhamed Kahrimanovic pojawił się niedawno w wiadomościach, ustanawiając nowy rekord świata w liczbie drewnianych kijów baseballowych rozbitych gołymi rękami w ciągu minuty, imponujący wynik 68. Ale był to tylko ostatni z wielu pamiętnych osiągnięć tego mężczyzny.

Czytaj: Trwa konkurs na maskotkę Igrzysk Europejskich

W przeszłości Kahrimanovic ustanowił także rekord świata w liczbie kokosów rozbitych jedną ręką nie mniej niż sześć razy, a jego ostatnim osiągnięciem było 148 kokosów rozbitych w ciągu jednej minuty. W 2014 roku ustanowił kolejny imponujący rekord, rozbijając gołą ręką 24 grube betonowe płyty.

W sierpniu 2019 roku „Hammer Hands” poprawił jeden ze swoich poprzednich rekordów, ustanowiony w 2011 roku, rozbijając 97 puszek aluminiowych wypełnionych napojami w swoim rodzinnym Hamburgu. Jest także rekordzistą świata w liczbie rozbitych gołą ręką w ciągu minuty szklanych butelek – 66 sztuk.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Są też nagrania wideo, na których rozbija kamienie lub stosy cegieł i jeden, w którym próbuje rozbić szklaną butelkę w napompowanym balonie, nie przebijając balonu. Jednak to ostatnie zadanie było dla niego trochę zbyt trudne.

Mimo że obecnie jest emerytem, Muhamed Kahrimanovic nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia. Podczas swojej ostatniej próby bicia rekordu dosłownie rozbił 68 drewnianych kijów bejsbolowych w ciągu jednej minuty.

Czytaj: 17-letnia pilotka ustanowiła rekord w samodzielnym locie dookoła świata