Ten hotel oferuje pokoje pełne roślin doniczkowych, które pomogą ludziom połączyć się z naturą

0
968
Hotel Leman Locke w Londynie ma w swojej ofercie trzy pełne roślin apartamenty, aby pomóc ludziom wrócić do natury (Zdjęcie: Thejoyofplants.co.uk)

Marzysz o relaksującym pobycie, który pozwoli Ci poznać naturę… bez konieczności podróżowania po całym kraju do odległych miejsc?

Te trzy apartamenty powstały z myślą o mieszkańcach Londynu, którzy desperacko potrzebują spędzić trochę czasu wśród zieleni, roślin i kwiatów.

Od 19 października w hotelu Leman Locke w Londynie będzie można wynająć trzy apartamenty pełne roślin doniczkowych, które powstały we współpracy z TheJoyOfPlants.

Jak się domyślacie, nie są to przeciętne pokoje hotelowe. Każdy z trzech apartamentów został przekształcony w bujną dżunglę wypełnioną ładnymi roślinami domowymi. Wszystko po to, aby pomóc Londyńczykom w ponownym połączeniu się z naturą.

Aranżacja roślinna jest dziełem projektanta i architekta Olivera Heatha, Michaela Perry’ego (Mr Plant Geek) oraz twórczą projektantkę i założycielkę Grace & Thorn, Nik Southern.

Każdy apartament ma inny motyw, a rośliny i projekt są starannie dobrane, aby inspirować określony nastrój – produktywność, romantyczność lub spokój.

Apartament sprzyjający produktywności jest pełen roślin, o których mówi się, że inspirują i zwiększają kreatywność (Zdjęcie: Thejoyofplants.co.uk)

Apartament „Productivity Suite” został zaprojektowany przez Olivera Heatha i jest przeznaczony dla osób podróżujących służbowo oraz każdego, kto może pracować zdalnie.

Apartament jest ozdobiony paprociami z Bostonu, skrzydłokwiatami i
sansewierią gwinejską. Wszystkie te rośliny mają właściwości sprzyjające wydajności.

Goście w tym apartamencie będą mogli również skorzystać z „terapii falami dźwiękowymi” zaprojektowanej w celu wyostrzenia ostrości i pobudzenia kreatywności, a zamiast alkoholem, mini bar jest wypełniony roślinnymi przekąskami energetycznymi i olejem CBD. Olej CBD to produkt powstający z konopi siewnych.

Czy widzisz siebie w takim miejscu w trakcie pracy? (Zdjęcie: Thejoyofplants.co.uk)

Drugi apartament to „Romance Suite”, zaprojektowany przez Nik Southern.

Ten apartament dotyczy przede wszystkim zmysłowości i jest wyposażony w botaniczny baldachim, w bujną zieloną mieszankę kaskadowych roślin. Jest też koktajl „wzmacniający miłość”.

To jest romantyczny apartament.. Nad łóżkiem jest liściasty baldachim.
(Zdjęcie: Thejoyofplants.co.uk)
Apartament jest przeznaczony dla par, ale może go także wynająć jedna osoba.
(Zdjęcie: Thejoyofplants.co.uk)

Trzeci apartament to „Tranquil Suite”, zaprojektowany przez Mr Plant Geek, aby zapewnić spokój i ciszę.

To prawdziwa dżungla z tropikalnymi roślinami, zaprojektowana, aby zapewnić gościom leśną kąpiel w centrum Londynu. Można medytować w łazience, a następnie udać się do łóżka i spokojnie zasnąć wśród roślin, które oczyszczają powietrze. Marzenie niejednej osoby.

Czytaj: 10 roślin doniczkowych, które oczyszczają powietrze i ochronią przed smogiem!

Trzeci apartament to „Tranquil Suite”, zaprojektowany, aby przynieść spokój i ciszę.
(Zdjęcie: Thejoyofplants.co.uk)
To sypialnia apartamentu „Tranquil Suite”. Uspokajająca prawda?
Zdjęcie: Thejoyofplants.co.uk)
Goście otrzymają wskazówki dotyczące sprowadzenia roślin do swoich domów.
(Zdjęcie: Thejoyofplants.co.uk)

Eksperci od Houseplant Thejoyofplants wpadli na pomysł, aby pokoje hotelowe wypełnić jak największą ilością roślin po tym, jak ich badania wykazały, że 34% ludzi spędza dziennie mniej niż 17 minut na łonie natury w miesiącach zimowych, mimo że 39% ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że spędzanie czasu wśród zieleni sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi.

Wiemy zatem, że powinniśmy spędzać więcej czasu na terenach zielonych – w zeszłym tygodniu nowe badania sugerowały, że lekarze ogólni powinni przepisywać „recepty natury” osobom zmagającym się z problemami ze zdrowiem psychicznym – ale mimo to nadal trudno jest nam znaleźć chociażby 20 minut dziennie, aby pobyć na świeżym powietrzu.

Postawienie roślin doniczkowym w każdym zakątku naszego domu jest dobrym rozwiązaniem, ale nie tam, gdzie są zwierzęta domowe. Zdarza się bowiem, że zwierzęta zjadają liście i mogą zachorować.

Łazienka w apartamencie „Tranquil Suite” sprawia, że czujesz się, jakbyś kąpał się w lesie. (Zdjęcie: Thejoyofplants.co.uk)
Żywa ściana (Zdjęcie: Thejoyofplants.co.uk)

Apartamenty o tematyce roślinnej zapewniają wytchnienie od zgiełku miasta i pomagają przywrócić kontakt z naturą, bez konieczności odrywania się od ulubionego serialu w telewizji.

Jeśli zarezerwujesz tam pobyt, otrzymasz od personelu wskazówki, jak sprowadzić rośliny domowe do swojego domu, abyś mógł przynieść zen z powrotem do swojego mieszkania, nie martwiąc się o opadające łodygi i zwiędłe liście.

Apartamenty hotelowe będzie można rezerwować od 19 października do 10 listopada 2019 roku. Jeśli dokonasz rezerwacji przez e-mail thejoyofplants@lockeliving.com, otrzymasz 15% zniżki na pobyt.

Źródło: metro.co.uk

Czytaj: W Szczecinie powstaje pierwszy w Polsce zielony wieżowiec