Ten koliber zbudował sobie dom z dachem

0
926

Konserwatorka przyrody Bianca Caroline Soares widziała wiele gniazd kolibrów, ale żadne z nich nie zrobiło na niej takiego wrażenia, jak to gniazdo, które sfotografowała w pobliżu swojego domu w Paragwaju.

To gniazdko miało od razu dach!

Zdjęcie: Bianca Caroline Soares

Bianca napisała:

„Paragwajskie Chaco i rezerwat przyrody w lesie Mbaracayú płonęło, a ja, podobnie jak wielu z was, z uczuciem nieopisanej bezradności, z wielkim smutkiem w oczach i sercu, poszłam na spacer, szukając pocieszenia w moim otoczeniu, w naturze”.

„I to był bardzo szczególny poranek, pośród tylu tragedii i złych wieści. Otrzymałam dar, dzięki któremu mogłam podziwiać i pocieszyć moją duszę. To zdjęcie przekazuje coś bardzo pozytywnego. I jak ktoś powiedział i ja się z tym zgadzam: Natura jest mądra”.

Czytaj: Gołąb nikobarski to piękny, kolorowy ptak

Zdjęcie: Bianca Caroline Soares

Po wielu tygodniach Bianca nadal mogła podziwiać to sprytne gniazdko z dachem.

W gniazdu pojawiły się dwa malutkie kolibry i Bianca była świadkiem kolejnej magicznej chwili.

Zdjęcie: Bianca Caroline Soares

„Dzisiaj zostałam nagrodzona przez naturę, gdy pozwolono mi uczestniczyć w magicznej chwili podziwiania powiększania się rodziny kolibrów w gnieździe. Być może to ostatnie zdjęcie, jakie mogłam zrobić, ponieważ kilka minut później pisklęta rozpoczęły swój pierwszy lot. Jakie one były dzielne! To zdjęcie na pewno zapamiętam do ostatniego dnia mojego życia”.

Czytaj: JEŚLI NIC NIE ZMIENIMY, ŚWIAT SKOŃCZY SIĘ JUŻ ZA 31 LAT. NOWE BADANIA PRZERAŻAJĄ.