Ten koń ma niesamowitą blond grzywę i wygląda jak postać z bajki Roszpunka!

0
1672

Koń Haflinger o imieniu Storm podbija Internet swoją blond grzywą! Na zdjęciu prezentuje się niesamowicie, wygląda jak koń stworzony do grania w bajkach. Konie tej rasy zwykle mają długie grzywy, pozostawione do wyrośnięcia mogą osiągać nawet metr długości, jak u Storma.

Ten koń jest bardzo podobny do księżniczki Roszpunki, ponieważ tak jak księżniczka ma długie, piękne blond loki.

Konie Haflinger, jak już pisałam zazwyczaj mają takie długie grzywy. Storm zapuszczała swoją grzywę aż 6 lat, ale warto było. Koń prezentuje się przepięknie!

Storm to ośmioletnia klacz Halfinger z Holandii. Jej właścicielka założyła konto na Instagramie. Dzięki swojej grzywie Strom zyskała wielu fanów.

24-letnia Naomi Beckers kupiła Storm od poprzedniego właściciela 2 lata temu. Kobiecie od razu spodobały się jasne włosy konia. Klacz zaczęła zapuszczać włosy, gdy osiągnęła 2 lata. Od tamtego momentu nie miała ich obcinanych. Po kupieniu Storm jej właścicielka postanowiła, że założy konto na Instagramie i będzie publikować zdjęcia, aby inni mogli zobaczyć, jaka piękna grzywa rośnie zwierzęciu.

Kobietę przerosły oczekiwania, ponieważ klacz zyskała wielu wiernych fanów zachwycających się jej urodą. Instagram Storm ma prawie 42000 obserwujących, co czyni ją jednym z najpopularniejszych koni w sieci.

„Od czasu do czasu planowałam zamieścić na Instagramie kilka zdjęć, ale ludzie wciąż pytali, kiedy zamieszczę kolejne zdjęcia. Jest to nieco poza kontrolą, ale myślę, że to bardzo miłe, że tak bardzo się to rozwinęło” – powiedziała Naomi w „Bit Magazine”.

Koniecznie odwiedź naszą stronę f7city.pl

Konie tej rasy mają piękne grzywy, ale Storm ma wyjątkowo piękną. Jej włosy są o wiele dłuższe, niż większości przedstawicieli tej rasy. Gdy Storm miała 3 lata, jej włosy już były dłuższe, niż normalnie u innych koni. Właścicielka ich nie ścinała, tylko pozwoliła im dalej rosnąć. Zaczęła je zaplatać, aby nie przeszkadzały Storm i aby je chronić.

Sierść konia jest naturalnie pofalowana, ale jest splatana z przodu, aby powstrzymać ją przed złapaniem lub utknięciem w jej stajni, gdy jest sama.

Storm, która mieszka w Limburgii, na południu Holandii, z właścicielką Naomi, jest jedną z tysięcy ras, które można znaleźć w całej Europie i zostały stworzone w Austrii w XVII wieku.

Haflinger został pierwotnie stworzony do pracy w górzystych regionach swojej ojczyzny, gdzie był wykorzystywany jako koń wierzchowy i do prac leśnych i rolnych.

Dziś rasa ta jest wykorzystywana w wielu działaniach, które obejmują prace nad szkicami, lekką uprząż i jazdę kombinowaną oraz liczne imprezy sportowe.

zdjęcie: facebook.com
zdjęcie: facebook.com
zdjęcie: facebook.com
zdjęcie: facebook.com
zdjęcie: facebook.com
zdjęcie: facebook.com
zdjęcie: facebook.com

Więcej zdjęć możecie obejrzeć na Facebooku oraz na Instagramie.

ZOBACZ TAKŻE: TAKIE ZWIERZĘ W POLSKIM LESIE TO EWENEMENT! [FILM]