Ten mężczyzna ma najdłuższy nos na świecie

0
1693
Zdjęcie: Twitter

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak by to było, gdyby coś, co jest naturalną częścią Twojego ciała, mogło pobić rekord świata? Być może przyzwyczaiłeś się do tej części ciała, ale dla innych może to być niezwykły widok.

Otóż, 71-latek z Turcji ma największy na świecie nos.

Mehmet Özyürek z Turcji został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako żyjący mężczyzna z najdłuższym nosem na świecie.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Mężczyzna udał się do włoskiego programu telewizyjnego Lo Show dei Record w Rzymie, aby profesjonaliści zmierzyli mu jego gigantyczny nos.

Okazało się, że jego nos ma długość 8,8 centymetra. Nos mierzono od nasady do czubka.

Özyürek trafił do Księgi Rekordów Guinnessa w 2010 roku za posiadanie najdłuższego nosa u żywej osoby.

Ponieważ nos jest jedną z niewielu części ciała – obok uszu – która rośnie wraz z wiekiem, istnieje duża szansa, że kolejny pomiar 11 lat później wykaże, że jego nos jest jeszcze większy, ustanawiając nowy rekord.

Czytaj: 54-latek wstrzymał oddech na 24 minuty – nowy rekord świata

Co ciekawe, nos Özyürka może nie być najdłuższym nosem w historii. Istnieją doniesienia, że jeden z najdłuższych nosów na świecie należał do Thomasa Weddersa, znanego również jako Thomas Wadhouse, cyrkowca z Yorkshire, który żył w XVIII wieku. Jego nos mierzył 19 centymetrów.

Szczerze mówiąc, Księga Rekordów Guinnessa przyznała nawet pośmiertny rekord za największy na świecie nos dla Weddersa, a woskowa reprodukcja jego głowy znajduje się w muzeum Ripley’s Believe It or Not.

Wedders zmarł w wieku około 50 lub 52 lat w Yorkshire, ale sława jego słynnego nosa żyje do dziś.

Czytaj: Monika Kasiak to najlepszy kierowca autobusu miejskiego w Krakowie