Ten niewidomy i głuchy szczeniak pokazuje dzieciom, jak radzić sobie z różnicami

0
604
Zdjęcie: pinkpigletpuppy/Instagram

Niewidomy i niesłyszący szczeniak o imieniu Prosiaczek pokazuje dzieciom jak radzić sobie w życiu z różnicami i przeciwnościami losu.

Malutki pastelowy szczeniak nie miał szczęścia na początku swojego życia. Prosiaczek jest mieszanką jamnika z Chihuahua, jego różowa skóra sprawia, że wygląda jak mały prosiaczek. Dlatego tak też go nazwano. Prosiaczek urodził się zarówno głuchy, jak i niewidomy w domu wypełnionym 37 innymi psami. Kiedy Prosiaczek urodził się „wadliwy”, hodowca po prostu trzymał go z innymi psami i czekał, aż pies zdechnie.

Zdjęcie: Facebook

Na szczęście ta historia ma szczęśliwe zakończenie.

Ratownicy uratowali Prosiaczka i zabrali go do domu zastępczego. Jednak kłopoty szczeniaka jeszcze się nie skończyły.

Zdjęcie: Facebook

Pies był bardzo przestraszony, czuł niepokój, cały czas piszczał i wył. Jego przybrana mama, Melissa Shapiro starannie znosiła poważne obawy Prosiaczka i wychowywała go z miłością i oddaniem.

Zdjęcie: Facebook

Dużo tuliła, głaskała, była stale przy nim, aby pies w końcu poczuł się bezpiecznie i się uspokoił.

Zdjęcie: Facebook

Opieka nad niepełnosprawnym szczeniakiem nie jest łatwym zadaniem, ale Shapiro była gotów dać mu szansę, przynajmniej przez kilka miesięcy, dopóki nie znajdzie dla niego nowego domu.

zdjęcie: boredpanda.com

Nie trwało jednak długo, zanim para stała się absolutnie nierozłączna, co doprowadziło do podjęcia decyzji, że to Shapiro zaadoptuje małego szczeniaczka. Stopniowo Prosiaczek zaczął czuć się bezpiecznie, a teraz jest duszą towarzystwa.

Czytaj: Pies stał się tatą dla osieroconych kaczątek.

zdjęcie: boredpanda.com

Prosiaczek jest wzorem do naśladowania dla dzieci.

Teraz Prosiaczek cieszy się, że jego nowe życie jest tak dobre. Spędza czas ze swoimi 6 psimi przyjaciółmi, jednak jego nowa właścicielka mówi, że dostosowanie się zajęło Prosiaczkowi trochę czasu.

„Był tak niespokojny, że ciągle piszczał. Jadł, a potem kładł się spać, ale kiedy nie robił żadnej z tych rzeczy, piszczał i wył. Nie mogłam wyjść z domu przez pierwszy miesiąc ”- powiedziała Shapiro.

Ale historia Prosiaczka na tym się nie kończy. Pies jest wzorem do naśladowania w trzeciej klasie w Plainville w stanie Massachusetts. Nauczycielka pokazuje dzieciom na przykładzie Prosiaczka, że nie wolno się załamywać. Pies inspiruje dzieci do pokonywania życiowych trudności i różnic.

Zdjęcie: Facebook

„Pies okazał się tak inspirujący dla dzieci, że postanowili jako klasa wykorzystać Prosiaczka jako wzór do naśladowania w rozwoju i stawiać czoła każdego dnia jak Prosiaczek, aby rozwijać się jako uczniowie i osoby indywidualne. Kiedy w domu pojawiają się problemy, rodzice pytają swoje dziecko „Co by zrobił Prosiaczek?”. Uczniowie wysłali do Prosiaczka listy, które sprawiły, że nie umiałam z siebie wydusić słowa” – napisała Shapiro na swojej stronie internetowej.

zdjęcie: boredpanda.com

Inicjatywa ta przekształciła się w program, z którego korzystają obecnie inne szkoły na całym świecie.

Zdjęcie: Facebook
Zdjęcie: Facebook

Historia Prosiaczka ma na celu:

  • edukowanie o poważnych konsekwencjach hodowli, niebezpiecznym łączeniu dwóch ras;
  • inspirowanie i motywowanie innych do adopcji zwierząt domowych o specjalnych potrzebach;
  • uprzyjemnianie nauki nauczycielom i uczniom;
  • zbieranie funduszy na specjalne potrzeby ratowania psów i innych organizacji non-profit;
  • wywołanie uśmiechu na twarzach ludzi na całym świecie.
zdjęcie: boredpanda.com

Oczywiste jest, że Prosiaczek ma misję, a ta misja polega na zmianie życia ludzi i innych psów na lepsze!

zdjęcie: Facebook

Czytaj: W tej kawiarni poczujesz się jak w świecie komiksu