Ten pies został porzucony z powodu swoich uroczych brwi

0
763

Betty, pięciomiesięczne szczenię zostało znalezione na ulicach w Rosji. Biedne się błąkało. Suczką zaopiekowało się lokalne schronisko. Okazało się, że zwierzę zostało kolejny raz porzucone przez rodzinę, która najpierw zaadoptowała je, a później porzuciła ze względu na brwi.

Kiedy pracownicy ze schroniska „Dobrie Ruki” w rosyjskim mieście Brack po raz pierwszy zobaczyli czarne brwi Betty, byli przekonani, że ktoś zrobił sobie okrutny żart z biednym zwierzęciem i po prostu je namalował. Gdy po dokładnym umyciu brwi nadal były, pracownicy zdali sobie sprawę, że są to naturalne brwi i że z takimi biały kundelek się urodził. To był przypadek naturalnej pigmentacji, bardzo wyjątkowy przypadek.

Zdjęcie: instagram.com/brovisvoi

„Dzieje się tak w przypadku pigmentacji włosów, która nie zależy od rasy. Z biegiem lat brwi mogą stać się nieco jaśniejsze, ale nigdy nie znikną”- powiedział lekarz weterynarii Nadieżda Grozetskaya dla BST Bratsk.

„Pracuję tutaj w schronisku od bardzo dawna, ale nigdy czegoś takiego nie widziałam”, dodała Olesya Novopoltseva, pracownica w „Dobrie Ruki”.

Można by pomyśleć, że pies o tak wyjątkowym wyglądzie jak Betty, będzie zachwycał wszystkich ludzi i każdy będzie chciał go zatrzymać przy sobie na zawsze. Niestety w rzeczywistości jest tak, że najpierw każdy się zachwyca tymi brwiami, a później porzuca pieska, właśnie przez brwi.

Na szczęście ludzie w schronisku nie poddali się i opublikowali zdjęcia Betty w mediach społecznościowych. Szybko znalazły się chętne osoby, które chcą podarować dom pełen miłości temu uroczemu zwierzęciu.

„Właściwie płakałam, kiedy zobaczyłam post o niej i powiedziałam sobie, że musi zostać moim pieskiem. Szybko okazało się, że Betty jest niewiarygodnie mądra, zaprzyjaźniła się już z moim 17-letnim kotem”.

Czytaj: Pies z uszami Myszka Miki. Internauci zwariowali na jego punkcie!

Zdjęcie: instagram.com/brovisvoi

Po opublikowaniu w Internecie zdjęć tego psa – pierwotnie imieniem Frida, jako hołd meksykańskiej malarce Fridie Kahlo i jej kultowych grubych brwi – szybko stały się one popularne w mediach społecznościowych.

Frida Kahlo

Ludzie zachwycali się wyglądem suczki. Nowa właścicielka ma się nawet pojawić z czworonożnym przyjacielem w krajowym kanale telewizyjnym w Rosji.

Możesz śledzić Betty na Instagramie, gdzie ma już ponad 3400 fanów.

Zdjęcie: instagram.com/brovisvoi
Zdjęcie: instagram.com/brovisvoi
Zdjęcie: instagram.com/brovisvoi
Zdjęcie: instagram.com/brovisvoi

Czytaj: Ecotopia 2121 – utopijna wizja miast przyszłości